Hiszpańskie gwiazdy znowu razem – Almodóvar, Cruz i Banderas w nowym filmie!

ból i blask Almodovar
Nikt nie prowadzi aktorów tak jak Pedro Almodóvar. Hiszpański mistrz do swojego najnowszego filmu „Ból i blask” zaangażował swoją wieloletnią muzę, Penélope Cruz.
Redaktorki Polki.pl / 29.08.2019 15:54
ból i blask Almodovar

Banderas w „Bólu i blasku” zrywa z wizerunkiem latynoskiego lowelasa i pokazuje swoją najdojrzalszą twarz. Odbierając statuetkę dla Najlepszego Aktora na tegorocznym Festiwalu w Cannes, Banderas ze łzami w oczach mówił: 

Kocham Pedro – jest moim mentorem i mistrzem. Gram w filmach od 40 lat. To trudny zawód, pełen bólu. Ale zdarzają się chwile blasku i chwały. To jest właśnie ta chwila.

Pedro Almodóvar znany jest z doprowadzania aktorów do granic ich możliwości. Nie inaczej było przy „Bólu i blasku”.

Czasami gdy z nim pracujesz, wydaje ci się jakby próbował cię zepchnąć z klifu, krzycząc „skacz!”.-mówi Banderas.

Krytycy wymieniają go jako głównego pretendenta do Oscara w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy. Do roli w „Bólu i blasku” musiał zapomnieć o wszystkim, czego wcześniej się nauczył przy amerykańskich produkcjach. 

Jak Banderas stał się gwiazdą kina?

Aktor wiele zawdzięcza Pedro Almodóvarowi. Młody Antonio w połowie lat 80. szukał swojego miejsca w budzącej się po latach reżimu generała Franco Hiszpanii. Zanim trafił do przemysłu filmowego dorabiał jako kelner i model. Pewnego dnia w jednej z kawiarni zaczepił go mężczyzna z bujną fryzurą. Masz taką romantyczną twarz, powinieneś grać w filmach, powiedział 30-letni Pedro Almodóvar.

Tak zaczęła się dla Banderasa jedna z najważniejszych znajomości w życiu zawodowym i prywatnym. Zadebiutował w 1982 roku w „Labiryncie namiętności” Almodóvara oraz „Sztucznych rzęsach”, wyprodukowanych przez hiszpańskiego mistrza. Od tego czasu współpracowali ze sobą przy 10 filmach, a Banderas stał się dzięki niemu hiszpańską supergwiazdą. 

Najnowszy film Pedro Almodóvara pt. „Ból i blask” w kinach od 30 sierpnia.


fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA