Harry Potter i Insygnia Śmierci na DVD i Blu-ray od 11 listopada!

Najpopularniejsza seria filmowa wszech czasów dobiegła końca. Saga o przygodach Harry’ego Pottera i jego przyjaciół znalazła swój finał w drugiej części superprodukcji „Harry Potter i Insygnia śmierci”, która na Blu-ray i DVD zadebiutuje w ofercie Galapagos Films już 11 listopada 2011.
/ 07.11.2011 07:03

Najpopularniejsza seria filmowa wszech czasów dobiegła końca. Saga o przygodach Harry’ego Pottera i jego przyjaciół znalazła swój finał w drugiej części superprodukcji „Harry Potter i Insygnia śmierci”, która na Blu-ray i DVD zadebiutuje w ofercie Galapagos Films już 11 listopada 2011.

Film „Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 2” opowiada o ostatecznym starciu nastoletniego czarodzieja Harry’ego Pottera (Daniel Radcliffe) z jego odwiecznym wrogiem Voldemortem (Ralph Fiennes). Aby go pokonać Harry, Ron (Rupert Grint) i Hermiona (Emma Watson) wyruszają w niebezpieczną wyprawę, której celem jest odnalezienie horkruksów – magicznych przedmiotów, w których Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać zamknął części swojej duszy zapewniając sobie nieśmiertelność. Zniszczenie horkruksów oznacza zniszczenie samego Voldemorta.

Niestety, w świecie czarodziejów nie jest spokojnie. Śmierciożercy, wywołują wojnę, której celem jest zniszczenie wszystkich sympatyków Mugoli oraz uczynienie z Voldemorta władcy wszystkich czarodziejów, a później całego, również ludzkiego, świata. Sympatycy Czarnego Pana przejmują kontrolę nad Ministerstwem Magii, a nawet Hogwartem. Jednak najważniejszym dla Voldemorta łupem, którego Śmierciożercy nieustannie szukają, jest Harry Potter...

Nastoletni czarodziej wraz z przyjaciółmi staje do wyścigu z czasem, w którym stawką jest jego życie oraz przyszłość świata. Musi odnaleźć i zniszczyć wszystkie horkruksy zanim znajdą do wysłannicy Czarnego Pana. Szukając wskazówek, Harry odkrywa starą i prawie zapomnianą opowieść – legendę o Insygniach Śmierci. Jeżeli okaże się ona prawdziwa, może dać Voldemortowi ogromną władzę, której tak pożąda.

Harry Potter i Insygnia Śmierci

Harry Potter i Insygnia Śmierci

Druga część filmu rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyła się część poprzednia. Voldemort kradnie z grobowca Albusa Dumbledore’a Czarną Różdżkę będącą nie tylko najpotężniejszą różdżką znaną czarodziejom, ale również jednym z tytułowych Insygniów Śmierci – potężnych artefaktów dających posiadaczowi władzę nad śmiercią.

Tymczasem Harry, Hermiona i Ron kontynuują poszukiwania horkruksów. Aby je zdobyć będą musieli włamać się do banku Gringotta oraz powrócić do Hogwartu, w którym władzę sprawuje teraz złowrogi Severus Snape (Alan Rickman) – jeden z najbardziej zaufanych sług Voldemorta.
Czy ich misja się powiedzie? Czy przyjaciele odnajdą wszystkie horkruksy i pokonają Voldemorta przywracając pokój w świecie czarodziei? Odpowiedź w ostatniej części filmowej sagi i przygodach Harry’ego Pottera.

Galapagos Films z dumą przedstawia największą, najgłośniejszą i najbardziej oczekiwaną produkcję filmową roku 2011. Druga część superprodukcji „Harry Potter i Insygnia Śmierci” zadebiutuje na Blu-ray i DVD już 11 listopada 2011.

Ekranizację ostatnie tomu powieściowego cyklu J.K. Rowling wyreżyserował David Yates, który wcześniej z powodzeniem przeniósł na duży ekran „Harry’ego Pottera i Zakon Feniksa” oraz „Harry’ego Pottera i Księcia Półkrwi”. W rolach głównych po raz kolejny wystąpili związani z serią od samego początku: Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson.

Obok nich w obsadzie superprodukcji znaleźli się m.in. dwukrotnie nominowana do Oscara® Julie Walters („Billy Elliot”), zdobywca Złotego Globu Alan Rickman („Szklana pułapka”), dwukrotnie nominowany do Oscara® Ralph Fiennes („Angielski pacjent”), dwukrotnie nominowana do Oscara® Helena Bonham Carter („Podziemny krąg”), nominowany do Złotego Globu Jason Isaacs („Patriota”), nominowany do Złotego Globu Michael Gambon („Gosfrod Park”), dwukrotnie nominowany do Oscara®  John Hurt („Obcy – ósmy pasażer Nostromo”) oraz nominowana do Oscara® Imelda Staunton („Vera Drake”), zdobywczyni dwóch Oscarów® Maggie Smith („Pokój z widokiem”), uhonorowany Oscarem® Jim Broadbent („Moulin Rouge!”), nominowany do nagrody BAFTA Robbie Coltrane („GoldenEye”), dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Kelly Macdonald (serial „Zakazane imperium”) oraz nominowany do nagrody Emmy Gary Oldman („Leon zawodowiec”).

Na ekrany kin część druga superprodukcji „Harry Potter i Insygnia Śmierci” weszła 15 lipca 2011 w ciągu pierwszego weekendu zarabiając na całym świecie ponad 483 milionów dolarów, co dało jej pierwsze miejsce na liście najlepszych otwarć wszech czasów. W ciągu zaledwie 17 dni od premiery wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie przekroczyły 1 miliard dolarów, co uczyniło film najbardziej dochodową odsłoną sagi o przygodach Harry’ego Pottera i najbardziej dochodową produkcją w historii studia Warner Bros.

Najbardziej niesamowite jest to, że film osiągnął taki ogromny dochód w tak krótkim czasie. Dzięki świetnym recenzjom, doskonałym opiniom i stałym fanom, Harry Potter zostanie z nami jeszcze przez wiele miesięcy – skomentował ten wynik prezes wytwórni Dan Fellman.

Również w Polsce druga część „Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci” spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez widzów. Wpływy ze sprzedaży biletów na film po pierwszym weekendzie wyświetlania wyniosły ponad 7,7 mln złotych! Superprodukcja zadebiutowała jednocześnie na 236 ekranach polskich kin, a fani chcący zobaczyć ją jako pierwsi stali po bilety w olbrzymich kolejkach.

− Po dziesięciu latach z Harrym Potterem, premiera ostatniej części to naprawdę wielkie, kulturalne wydarzenie. Bardzo cieszy nas tak ogromne zainteresowanie szerokiego grona widzów. Te doskonałe wyniki stanowią dowód uznania dla pracy ekipy filmowej, obsady i oczywiście J.K. Rowling, a także zapewnią tej serii, już na stałe, miejsce w historii kina − powiedział Waldemar Saniewski, Dyrektor Generalny Warner Bros. Entertainment Polska.

© 2011 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved.
Harry Potter Publishing Rights © J.K.R.

Harry Potter characters, names and related indicia are trademarks of and © Warner Bros. Entertainment Inc.

 

WIELKI FINAŁ HARRY'EGO POTTERA

Kiedy 10 lat temu studio Warner Bros. wprowadzało do kin pierwszy film o przygodach Harry’ego Pottera nikt nie przypuszczał nawet, że oto właśnie rodzi się legenda, która zmieni historię kina. W ciągu dekady każda premiera kolejnej odsłony cyklu była międzynarodowym wydarzeniem. − Podczas kręcenia pierwszego filmu nie wyobrażałem sobie, że reakcja publiczności przez te wszystkie lata będzie taka żywa. Dzięki temu spełniły się moje najśmielsze marzenia, więc spoglądam w przeszłość z wielką dumą i wdzięcznością dla fanów oraz, w szczególności, dla Jo Rowling – mówi producent wszystkich filmów o Harrym Potterze, David Heyman.

Nie potrafię wyrazić tego, jak ważna była dla mnie rola Harry’ego Pottera, ale mogę powiedzieć, że nigdy nie skorzystałem z okazji, żeby cokolwiek sobie ułatwiać. Mimo, że Harry pozostawał tą samą postacią, to na przestrzeni lat zmieniał się tak samo jak inni bohaterowie, i dla mnie jako aktora każdy film był okazją do zrobienia czegoś świeżego i rozwinięcia nowych umiejętności – dodaje odtwórca roli nastoletniego czarodzieja Daniel Radcliffe.

Chcieliśmy zakończyć całą serię epickim obrazem, więc film pełen jest bitew, smoków, pająków i olbrzymów, ale przede wszystkim jest to opowieść o naszych bohaterach. Widowiskowość jest ważna, ale to bohaterowie zabierają widzów w podróż. Ta historia pokazuje między innymi, że granica dzieląca siły ciemności i światła jest niewyraźna i niektórzy bohaterowie są bardziej złożeni, niż mogło nam się wydawać na początku – mówi reżyser David Yates.

Ostatnia odsłona cyklu zachwyci nie tylko oddanych fanów Pottera, ale również najbardziej zatwardziałych mugoli – tych, którzy wciąż jeszcze oparli się magii świata wykreowanego przez J.K. Rowlin. Część druga „Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci” to trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty widowisko, w którym nie brakuje emocji, szybkiej akcji i nieprawdopodobnych efektów specjalnych.

Harry i jego przyjaciele będą musieli między innymi włamać się do teoretycznie niedostępnego sejfu w banku Gringotta oraz wrócić do Hogwartu, który teraz opanowany jest przez Śmierciożerców dowodzonych przez Severusa Snape’a, a dostępu do niego bronią złowrodzy Dementorzy.

Hogwart jest teraz cieniem swej dawnej świetności. Rządy przejęli Śmierciożercy, którzy za naruszanie wszelkich zasad wymierzają brutalne kary − mówi producent David Heyman. − Jest to ponure miejsce, bardziej przypominające więzienie niż szkołę magii. Ustawiliśmy specjalną paletę kolorów — niebieski i inne chłodne tony zostały wyciszone. Dzięki temu rozwinęła się operowa żółć i czerwienie, barwy ognia, kolor krwi. W części II są momenty, którym chciałem nadać wygląd filmu wojennego na epicką skalę –dodaje reżyser David Yates.

Bo też i Hogwart w „Harrym Potterze i Insygniach Śmierci” staje się polem epickiej bitwy pomiędzy Śmierciożercami i sympatykami mugoli, w której biorą udział również wszystkie magiczne siły i stworzenia związane ze szkołą (w tym potężni kamienni wartownicy, którzy przez lata w milczeniu przyglądali się zamieszaniu w świecie czarodziejów).

Jednak zwycięstwo nad Lordem Voldemortem może okazać się tragiczne w konsekwencjach. Przepowiednia, którą nastoletni czarodziej poznał w filmie „Harry Potter i Zakon Feniksa”, głosi, że śmierć Czarnego Pana oznacza również śmierć Pottera. Harry jest gotów zmierzyć się z własnym przeznaczeniem, ale czy starczy mu odwagi by doprowadzić trwającą od lat walkę z Voldemortem do końca?

Do pojedynku Harry’ego i Voldemorta dochodzi na korytarzach Hogwartu – uczelni, która dla każdego z nich był swego czasu nie tylko miejscem nauki, ale również schronieniem. − Są tu wyścigi po korytarzach i rzucenie na siebie zaklęć, ale ta walka staje się bardzo realistyczna. W pewnym momencie łapią się wzajemnie za gardła i spadają razem z wysokiej balustrady, kłębiąc się przy tym tak mocno, że nie wiadomo gdzie kończy się jeden a zaczyna drugi – opisuje finałowy pojedynek czarodziejów reżyser David Yates.

Na potrzeby nakręcenia scen finałowej walki scenograf Stuart Craig zbudował specjalne, wielopoziomowe dekoracje. − Naszym głównym celem było wprowadzenie na pole bitwy elementów, które zapewniłyby bardziej interesujące kluczowe momenty. Stworzyliśmy serię klatek schodowych tak, żeby albo Harry albo Voldemort mogli mieć przewagę, ale żeby jednocześnie możliwe były szybkie zwroty akcji – wyjaśnia Craig.

Pokonałem w tej scenie więcej schodów niż w całym moim życiu. Ale to było niesamowite − śmieje się odtwórca postaci Harry'ego Pottera, Daniel Radcliffe.

Filmowcy realizowali jednocześnie zdjęcia do pierwszej i drugiej części obrazu. Prace na planie zakończyły się 12 czerwca 2010 roku po 478 dniach. Po 10 latach zdjęcia do ostatniej odsłony przygód nastoletniego czarodzieja zostały zakończone, a odtwórcy głównych ról nie kryli z tego powodu łez wzruszenia.

Uroczysta światowa premiera drugiej części „Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci” odbyła się 7 lipca 2011 na londyńskim Trafalgar Square. Kilka dni później, 11 lipca w nowojorskim Lincoln Center odbyła się uroczysta amerykańska premiera superprodukcji.

Do regularnej dystrybucji kinowej film wchodził (w zależności od kraju) od 12 do 15 lipca. W ciągu niecałych 3 tygodni od daty premiery wpływy ze sprzedaży biletów na superprodukcję przekroczyły 1 miliard dolarów! Część druga „Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci” stała się dziewiątym filmem w historii, któremu udało się osiągnąć taki fantastyczny wynik, a jednocześnie pierwszym, któremu udało się tego dokonać w tak szybkim czasie.

Nie wystarczy powiedzieć, że reakcja widzów była fenomenalna. Jesteśmy bardzo dumni, że ten ostatni film z serii nie tylko osiągnął takie wyżyny, ale osiągnął je w rekordowym czasie. Już stał się najbardziej dochodową produkcją Warner Bros, a jego zyski nadal rosną – powiedziała szefowa dystrybucji w wytwórni Warner Bros. Veronika Kwan-Rubinek.

W Polsce wpływy ze sprzedaży biletów na film w ciągu pierwszego weekendu wyświetlania wyniosły 7,7 mln złotych, prawie o 700 000 złotych więcej niż przy części pierwszej.

© 2011 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved.
Harry Potter Publishing Rights © J.K.R.

Harry Potter characters, names and related indicia are trademarks of and © Warner Bros. Entertainment Inc.

 

KRÓTKA HISTORIA HARRY’EGO POTTERA

Pierwsza książka o przygodach Harry’ego Pottera ukazała się w 1997 roku a jej autorką była J.K. Rowling – samotna matka i debiutantka w pisarskim fachu. Dziś, kilkanaście lat później, Rowling jest jedną z najlepiej zarabiających autorek wszech czasów, a stworzony przez nią magiczny świat zna cały świat. Na powieściowy cykl o przygodach nastoletniego czarodzieja składa się 7 książek, z których ostatnia zatytułowana „Harry Potter i insygnia śmierci” ukazała się w 2007 roku.

Choć adresowane do młodych czytelników, książki o Harrym Potterze są chętnie czytane przez odbiorców w każdym wieku. Autorka umiejętnie połączyła w nich elementy typowe dla literatury spod znaku fantasy, powieści młodzieżowych oraz romansów tworząc mieszankę, której nie można się oprzeć.

Prawa do ekranizacji czterech pierwszych tomów Harry’ego Potter jeszcze w 1999 roku kupiła wytwórnia Warner Bros. za kwotę 1 miliona funtów jednocześnie zapewniając J.K. Rowling wpływ na ostateczny kształt planowanych filmów.

Przeniesienie powieści na duży ekran okazało się strzałem w dziesiątkę. Już pierwszy film, „Harry Potter i Kamień filozoficzny” (2001), oczekiwany był z niecierpliwością i osiągnął ogromny sukces. Zajął 2. miejsce jako najbardziej dochodowy film w historii kina z dochodem ze sprzedaży biletów na świecie na poziomie 970 mln dolarów.

Ekranizacje wszystkich części sagi okazały się przebojami kasowymi na świecie zarabiając razem 7,3 miliarda dolarów (a ta cyfra wciąż rośnie)! (więcej niż 22 filmy o przygodach Jamesa Bonda i 6 części „Gwiezdnych wojen” razem wziętych) – co uczyniło „Harry’ego Pottera” najbardziej dochodową serią w historii kina.

W Polsce dotychczasowe ekranizacje stały się najpopularniejszą serią filmowa gromadząc prawie 7,6 miliona widzów w kinach. W domowych kolekcjach znalazło się ponad 300 000 płyty DVD i Blu- ray z filmami inspirowanymi twórczością J.K. Rowling.

Obecnie specjaliści oceniają, że marka „Harry’ego Pottera” jest dziś warta 15 miliardów dolarów!

© 2011 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved.
Harry Potter Publishing Rights © J.K.R.

Harry Potter characters, names and related indicia are trademarks of and © Warner Bros. Entertainment Inc.

 

WYDANIE BLU-RAY, BLU-RAY 3D I DVD

Wydanie Blu-ray i DVD drugiej części filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci” zadebiutuje w sklepach 11 listopada. Wydania dwudyskowe, z masą magicznych dodatków specjalnych.
Po raz pierwszy Harry Potter również na Blu-ray 3D!

zobacz także….

LEGO HARRY POTTER LATA 5-7. PRZYGODA TRWA !
Już w listopadzie kolejna osłona niesamowitych przygód Harrego Pottera i jego przyjaciół na wszystkich popularnych platformach dla graczy.
Gra będzie dostępna w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej do wyboru ( PC, PS3, Xbox 360, PSP)

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD
facebook.com/HarryPotterInsygniaSmierci

 

WYDANIE KOLEKCJONERSKIE

Galapagos Films z dumą przedstawia również kompletne wydania 8 filmów serii: Kompletną 8-Filmową Kolekcję przygód Harry’ego Pottera w wersjach Blu-ray i DVD oraz Limitowane Wydanie Kolekcjonerskie Harry Potter 1-7 (16 DVD) z albumem. W samą porę, bo tuż przed sezonem świątecznych zakupów, zapraszamy do świata magii i niesamowitych przygód dorastającego czarodzieja i jego przyjaciół. To doskonały pomysł na świąteczny prezent!

Harry Potter: Kompletna 8-Filmowa Kolekcja zawiera wszystkie części filmowej serii:
Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter I Komnata Tajemnic, Harry Potter i Więzień Azkabanu, Harry Potter I Czara Ognia, Harry Potter I Zakon Feniksa, Harry Potter I Książę Półkrwi, Harry Potter I Insygnia Śmierci – Część 1 oraz Harry Potter I Insygnia Śmierci – Część 2.
Wydanie DVD, dostępne w tym sezonie wyłącznie w salonach EMPiK i za pośrednictwem empik.com, to również 8 płyt z godzinami dodatków specjalnych! Pełna Kolekcja na Blu-ray zawiera 8 płyt z filmem w niesamowitej jakości High-definition oraz 3 płyty z dodatki specjalnymi.

Dla największych Fanów przygotowano na 11.11.11 coś naprawę wyjątkowego! Limitowane Wydanie Kolekcjonerskie Harry Potter lata 1-7 (16 DVD) z albumem. To unikatowe, NUMEROWANE (tylko 1000 sztuk na całą Polskę!) wydanie zawiera 8 płyt z filmem, 8 DVD z dodatkami specjalnymi oraz kolekcjonerski album ze zdjęciami prezentującymi historię sagi! Wszystko to w eleganckim i niepowtarzalnym opakowaniu.

Redakcja poleca

REKLAMA