Gentleman z Rewolwerem fot. Materiały promocyjne

Zapraszamy do kin na film "Gentelman z rewolwerem" - Robert Redford skradnie wasze serca!

Zobacz najprzyjemniejszym film tej jesieni. Komedia, romans i… napady na banki w jednym!
/ 14.11.2018 16:04
Gentleman z Rewolwerem fot. Materiały promocyjne

Ostatnia rola Roberta Redforda

„Intelektualista, artysta, kowboj. Nieoceniony, uwielbiany żywioł amerykańskiego filmu”. Tymi słowami przedstawiła Roberta Roberta Redforda Barbra Streisand na chwilę przed wręczeniem aktorowi Oscara za całokształt twórczości. Redford, który stał się ikoną amerykańskiego kina już w latach 60. dzięki westernowi Butch Cassidy i Sundance Kid. Cztery lata później otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za film Żądło i od tej pory podbijał serca widowni swoją ekranową charyzmą i zabójczym uśmiechem.

Tropił aferę Watergate we Wszystkich ludziach prezydenta; był romantycznym i niezrozumianym Wielkim Gatsbym, tajemniczym Zaklinaczem koni, spędzał sen z powiek Meryl Streep w Pożegnaniu z Afryką. Z sukcesem stawał również po drugiej stronie kamery: wyreżyserowany przez niego Quiz show otrzymał zarówno nominację do Oscara dla najlepszego filmu, jak i reżysera.

Złotą statuetkę odbierał dwukrotnie: jako reżyser poruszającego dramatu Zwyczajni ludzie oraz za swoje wyjątkowe zasługi jako aktor, reżyser, producent i założyciel Instytutu Sundance. Po wspaniałej, trwającej ponad sześćdziesiąt lat karierze aktor żegna się z widzami w wielkim stylu, po raz ostatni zapewniając im niezapomniane emocje w filmie GENTLEMAN Z REWOLWEREREM !

Historia Prawdziwa

Film zainspirowany jest życiem Forresta Tuckera, seryjnego złodzieja, który swoją kryminalną karierę zaczynał w wieku 15 lat. Z więzienia uciekał 30 razy, a dobiegając osiemdziesiątki dalej seryjnie i z zabójczym urokiem rabował banki.

Na tle słynnych kryminalistów Tucker to oryginał! Dlatego też w 2003 roku David Grann, pisarz i dziennikarz New Yorkera, postanowił odwiedzić słynnego złodzieja w więzieniu i napisać o nim artykuł. Reportaż Granna odkrył przed światem człowieka, który czerpał zaskakującą dumę ze swoich kryminalnych osiągnięć i 18 udanych ucieczek z więzienia, każdą potrafił szczegółowo opisać, a przy tym był… wyjątkowo miłym gościem.

Kiedy producent Jeremy Steckler wykupił prawa do historii, która wkrótce przyjęła taki sam tytuł, co artykuł Granna, niezwłocznie skontaktował się z Robertem Redfordem i reżyserem Davidem Lowerym. Redford, który już od kilku lat rozważał przejście na emeryturę, od razu poczuł, że to rola dla niego.

„Nigdy nie mów nigdy, ale ja już wiedziałem, że jeśli chodzi o aktorstwo, to doszedłem do mety. Więc powiedziałem Davidowi: ten film to musi być dobra zabawa. Forrest jest cudownym, skomplikowanym bohaterem; jest pełen życia, kocha niebezpieczeństwo, ale przede wszystkim chce się dobrze bawić” – wspomina aktor. A reżyser dodaje: „Nie chciałem dowiadywać się zbyt wiele na temat samego Forresta, bo wiedziałem, że Robert sam znajdzie drogę do tej postaci i uczyni ją swoją”. Tak też się stało.

W filmie Robertowi Redfordowi partnerują wyjątkowi aktorzy: laureatka Oscara, Sissy Spacek, , nagrodzony Oscarem za film Manchester by the Sea Casey Affleck oraz Toma Waits i Danny Glover.

Zapraszamy do kin od 16 listopada!  https://www.cinema-city.pl/filmy/gentleman-z-rewolwerem/3085s2r#

Zobacz także:
Premiery kinowe i najnowsze zwiastuny

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)