Film twórców hitów "Zwierzogród" i "Kraina lodu"! "Vaiana: skarb oceanu"

Szykuje się kolejna zabawna animacja z silną postacią kobiecą. Zobacz zwiastun i oceń, czy warto pójść do kina!
Edyta Liebert / 29.09.2016 15:25

Jeśli macie dzieci, zabierzcie je na ten film. Szczególnie, jeśli córkę. Disney po raz kolejny pokazał, że chce tworzyć animacje w oparciu o silne postaci kobiece.

Animacja będzie 56. klasykiem Disneya i pojawi się w kinach pod koniec 2016 r. Zdaniem krytyków, "Zwierzogród" i "Frozen" zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko i Vaianie trudno będzie podskoczyć do tego poziomu. Nie ma co oceniać filmu po trailerze. Poza tym, animacje Disneya mają to do siebie, że zawsze robią furorę...

 

How talented is my sissy-in-love and her ohana for making my nieces costume from scratch?! And how beautiful is my little niece?! #Aolani #Moana #CantGetOverThis!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kinah Toloumu-Angeles (@kinahangeles)

10 aktorek, które do złudzenia przypominają księżniczki Disneya

O czym mówi nam film "Vaiana: skarb oceanu"?

3000 lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat i teraz to półbóg imieniem Maui (jego ego ledwo się mieści na łodzi), w towarzystwie 10-krotnie mniejszej od niego Vaiany (w USA nazywana Moaną - w Europie Disneyowi nie udało się uzyskać praw do nazwy), wybiera się na wyprawę i "podbój oceanu". Niepozorna dziewczyna bije go na głowę intuicją, inteligencją, odwagą. Poza tym, graficy zrobili całkiem porządną robotę - nastolatka jest po prostu śliczna i przypomina dorosłej widowni Pocahontas. Jej charakter również świetnie się zapowiada. W małym ciele - wielki duch.

 

¡Qué poco falta para conocerte, #Vaiana!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Disney Spain (@disneyspain)

Nastolatka chce kontynuować dzieło swych przodków, i wyrusza w niebezpieczną misję z traktującym ją pobłażliwie półbogiem. Od tego momentu wspólnie żeglują i na swojej drodze napotykają na różne - niektóre niebezpieczne, a inne zabawne - przygody. Potwory morskie im nie straszne, a oni powoli stają się sobie bliscy.

Polska premiera jest przewidziana na 25 listopada.

Jakie bajki Disneya lubią redaktorki Polki.pl? Zobacz!

Tagi: film, animacja