Film "Sufrażystka" - opinie i pokaz specjalny

Wybierz się na pokaz specjalny!
27.10.2015 05:47

Kim są sufrażystki? Bez tych kobiet świat wyglądałby zupełnie inaczej... Wyzwolone, silne, nieposkromione... ten film musi zobaczyć każda kobieta. Teraz jest ku temu idealna okazja!

Niezłomne w dążeniu do równych praw i w walce o możliwość głosowania. Ignorowane, ośmieszane, lekceważone, nie poddały się, konsekwentnie rosnąc w siłę. Były uznawane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku praw boskich stały się ofiarami przemocy, brutalnych prześladowań przez policję. Mimo to, nie poddały się, a ich walka na zawsze zmieniła oblicze świata.

O filmie "Sufrażystka"

W filmie "Sufrażystka", opowiadającym o tych wydarzeniach, występuje m.in. Carey Mulligan, Helena Bonham Carter oraz 3-krotną laureatkę Oscara - Meryl Streep w roli przywódczyni sufrażystek, Emmeline Pankhurst.

27 października, o godzinie 18:30, w warszawskim Kinie Luna odbędzie się specjalny przedpremierowy pokaz filmu z udziałem przedstawicielek Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Po projekcji zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym skoncentrowanym tematycznie na sytuacji społeczno-politycznej kobiet w Europie i na świecie. Spotkanie, w którym udział weźmie m.in. Kazimiera Szczuka (dziennikarka, działaczka feministyczna, krytyczka literatury), poprowadzi Dorota Warakomska, prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Zapraszamy!

Na podstawie materiałów prasowych

Filmy z Meryl Streep: