Film Romana Polańskiego „Autor widmo”

Historię piszą ci, którzy przeżyją… A jaką historię napisał Roman Polański w swoim najnowszym thrillerze „Autor widmo”?
/ 19.02.2010 12:50
Były premier Wielkiej Brytanii Adam Lang zleca napisanie swoich wspomnień, za które ma otrzymać honorarium w wysokości 10 milionów dolarów, partyjnemu działaczowi Michaelowi McArze. Przed zakończeniem pracy McAra ginie jednak w zagadkowych okolicznościach. Do dokończenia autobiografii Lang zatrudnia więc profesjonalnego „ghostwritera”. Ten, w trakcie prac nad książką odkrywa sekrety, przez które znajdzie się w śmiertelnym zagrożeniu. Ktoś za wszelką cenę nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy. Opowieść o zdradzie oraz o tym, że nikt i nic nie jest tym, na co wygląda. Odkrywanie przeszłości niesie ze sobą wielkie niebezpieczeństwo, a historię tworzą ci, którzy przeżyją.

Najnowszy film Romana Polańskiego jest adaptacją bestsellerowej powieści Roberta Harrisa "Ghostwriter”.M Polański do współpracy zaprosił dwóch znakomitych aktorów: Pierca Brosnana oraz Ewana McGregora.

Światowa premiera „Autora widmo” odbyła się na międzynarodowym festiwalu w Berlinie, gdzie został bardzo dobrze odebrany przez krytyków. Na premierze zabrakło jednak Romana Polańskiego.W filmie występują:
Ewan McGregor jako Autor widmo
Kim Cattrall jako Amelia Bly
Olivia Williams jako Ruth Lang
Pierce Brosnan jako Adam Lang
Timothy Hutton jako Sidney Kroll
Tom Wilkinson jako Paul Emmett
Robert Puch jako Richard Rycart
James Belushi jako Jim Maddox
Eli Wallach jako stary człowiek
Jon Bernthal jako Rick Ricardelli
Daphne Alexander jako Connie
Nyasha Hatendi jako Josh
Jaymes Butle jako funkcjonariusz FBI
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)