POLECAMY

Ciekawostki dotyczące filmu "The Last Song. Ostatnia piosenka"

Ciekawostki dotyczące filmu "The Last Song. Ostatnia piosenka".

Ciekawostki dotyczące filmu "The Last Song. Ostatnia piosenka".

CO BYŁO PIERWSZE...? – Tworząc „The Last song: Ostatnia piosenka”, Nicholas Sparks po raz pierwszy napisał scenariusz, zanim jeszcze ukończył powieść. Książka, która jest najdłuższym dziełem Sparksa w jego karierze, zadebiutowała, zajmując pierwsze miejsca na listach bestsellerów „USA Today” i „New York Timesa”.

RONNIE – Sparks pisał scenariusz wiedząc, że w filmie zagra Miley Cyrus, dlatego pozwolił jej wybrać imię „Ronnie” dla głównej bohaterki. 

CHŁOPIEC Z KRAINY OZ – W rolę typowo amerykańskiego chłopaka, Willa Blakelee, wcielił się idol australijskich nastolatek. W rodzinnej Australii Liam Hemsworth jest gwiazdą seriali telewizyjnych „Księżniczka z Krainy Słoni” oraz „Sąsiedzi”. Jego dwaj starsi bracia, Chris i Luke, również są znanymi aktorami.

JAK RYBA W WODZIE – Scena w akwarium została nakręcona w Georgia Aquarium w Atlancie, gdzie w zbiornikach mieszczących ponad 36 milionów litrów wody żyje więcej wodnych stworzeń, niż w jakimkolwiek innym akwarium na świecie! Liam Hemsworth zdobył certyfikat z nurkowania specjalnie po to, by wystąpić w scenie bez dublera i na ekranie – w zbiorniku z rekinami – naprawdę widzimy jego i Miley.

POWRÓT  DO SZKOŁY – Podczas kręcenia filmu aktorzy musieli nauczyć się wielu nowych umiejętności. Liam Hemsworth brał lekcje nurkowania. Miley Cyrus i Greg Kinnear – w filmie odtwórcy ról uzdolnionych pianistów koncertowych – nigdy wcześniej nie grali na pianinie. Bobby Coleman i Greg Kinnear studiowali sztukę tworzenia witraży pod okiem lokalnego eksperta, a były  siatkarz z kadry olimpijskiej został sprowadzony, by trenować aktorów do scen na plaży.

BEZ AUTOGRAFÓW, PROSZĘ – Kulminacyjna scena, w której nowo wyklute żółwie morskie ruszają w stronę oceanu, początkowo miała zostać zrealizowana za pomocą animacji komputerowej, ale w ostatniej chwili producenci zdecydowali, by wykorzystać żywe żółwie. Dzięki uprzejmości  Departamentu Zasobów Naturalnych stanu Georgia 24 żółwiki miały szansę zadebiutować na planie filmu „The Last song: Ostatnia piosenka”. W chwili narodzin maluszki miały zaledwie 5 cm długości, ale dorosłe osobniki z gatunku karetta mogą osiągnąć nawet 90 cm długości i ważą  do 136 kg.

„WHEN I LOOK AT YOU” – Piosenka Miley Cyrus, która stała się centralnym motywem tej historii, była już zaplanowana do wydania, gdy filmowcy uświadomili sobie, że są w niej wszystkie  emocje, jakich potrzebowali. Producent „The Last song: Ostatnia piosenka”, Adam Shankman, wyreżyserował teledysk do tego utworu.

DZIECIĘCA GWIAZDA – Dwunastoletni Bobby Coleman zadebiutował jako aktor, gdy miał zaledwie pięć lat, pojawiając się u boku Diane Lane w filmie „Facet z ogłoszenia”. W swojej  krótkiej karierze zdążył już pracować z największymi gwiazdami Hollywood, wśród których znalazły się m.in. takie sławy jak Frances McDormand, Jennifer Anniston, Ray Liotta, Michael Keaton, Catherine Keener, Minnie Driver, Joan Cusack i John Cusack.

CZY MNIE WZROK NIE MYLI? – Miley Cyrus zaskoczyła stałych  klientów restauracji Stingray’s na wyspie Tybee, gdy zaczęła wpadać tam od czasu do czasu, by zaśpiewać im i zagrać na swojej gitarze akustycznej.

NIE MA JAK W DOMU – Akcja „The Last song: Ostatnia piosenka” rozgrywa się w rodzinnym stanie  Nicholasa Sparksa – Karolinie Północnej – ale film kręcono na wyspie Tybee, w pobliżu Savannah, w stanie Georgia. W języku rdzennych mieszkańców tego rejonu, Indian z plemienia Euchee, słowo „tybee” znaczy „sól”, a w zachodniej części wyspy znajduje się ogromne słone bagno. Dwa wieki temu Tybee była popularną kryjówką dla piratów. Dziś jest to prosperujący kurort z malowniczą latarnią morską, która – gdy została zbudowana w 1732 r. – stanowiła najwyższą budowlę w Ameryce.

REZYDENCJA Z HISTORIĄ W TLE – Producentom udało się uzyskać pozwolenie na kręcenie scen przedstawiających dom rodziny Blakelee w rezydencji z czasów kolonialnych, która została wybudowana przez jednego z pierwszych brytyjskich osadników w Georgii. 

GORĄCY PLAN FILMOWY – Podczas kręcenia niektórych scen na plaży piasek był tak gorący, że grający w siatkówkę aktorzy musieli naklejać ochronne podkładki na podeszwy stóp, by się nie poparzyć.

MAGIA KOLOROWEGO SZKŁA – Greg Kinnear był pod takim wrażeniem piękna i artyzmu witrażowego okna wykonanego na potrzeby filmu, że zlecił temu samemu rzemieślnikowi wykonanie podobnego do własnego domu.

STARZY ZNAJOMI – Producent „The Last song: Ostatnia piosenka”, Adam Shankman, w 2002 r. wyreżyserował film „Szkola uczuć” z Shane'em Westem i Mandy Moore w rolach głównych, oparty na podstawie bestsellerowej książki Nicholasa Sparksa „Jesienna miłość”.

W IMIĘ PRZYJAŹNI – Kelly Preston, przyjaciółka rodziny Cyrusów, dołączyła do obsady, gdy Miley Cyrus osobiście poprosiła ją, by zagrała matkę Ronnie. Jej córka, Ella, była bardzo podekscytowana, gdy Kelly zgodziła się na pojawienie w filmie, bo jest gorliwą fanką Miley Cyrus.   

ALMA MATER – Ponad 25 lat temu Nicholas Sparks oraz współautor scenariusza do „The Last song: Ostatnia piosenka”  Jeff van Wie studiowali razem na University of Notre Dame, byli współlokatorami i członkami tej samej drużyny lekkoatletycznej. Po studiach pozostali przyjaciółmi, ale kontaktowali się tak rzadko, że van Wie nie miał pojęcia o pełnej sukcesów karierze Sparksa, dopóki nie zauważył na lotnisku turysty, który czytał jedną z jego powieści. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)