Nowości filmowe fot. Fotolia

10 czerwca - premiery filmowe

Wybierasz się?
Edyta Liebert / 10.06.2016 05:42
Nowości filmowe fot. Fotolia

Lada moment, a przywitamy 2. połowę czerwca. Wiosenno-letni miesiąc nie sprzyja siedzeniu w kinie (chyba, że pod chmurką), jednak to nie znaczy, że w multipleksach brak nowości filmowych. Otóż w repertuarze pojawią się 10 czerwca 4 nowości filmowe. Jakie?

1. Coś dla fanów fantastyki

"Warcraft: Początek" jest filmem, którego nie trzeba przedstawiać fanom epickich opowieści w stylu "Wiedźmina" czy "Gry o tron". Akcja jest pełna symboli, magii i mitologii. Rozgrywa się w fantastycznym świecie zamieszkiwanym przez ludzi, jak i orków, elfów i innych nadrealnych stworzeń. Fabuła filmu opowiada o wydarzeniach rozgrywających się na rok przed początkiem akcji gry i jest pokazana z punktu widzenia zarówno Przymierza jak i Hordy.

2. Coś dla fanów klasyki kina

Melodramat nie jest teraz zbyt popularnym gatunkiem kinowym, jednak dobrze zrobiony, może odbić się głośnym echem. Jednak dla wielu "Zanim się pojawiłeś" może być najlepsza propozycją filmową na nadchodzący czas. Louisa "Lou" Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co chce robić w życiu. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego, bogatego bankiera... Zwiastun jest świetny i emocjonalny:

3. Coś dla fanów tematyki wojennej

Duński ascetyzm szczególnie służy dobremu podkreśleniu historii opowiedzianej w filmie "Wojna". Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria, musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża i samotnego wychowywania trojga dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

4. Coś dla fanów polskiego kina

Artur Urbański tym razem proponuje nam film "Ojciec". Konstanty (Artur Urbański) jest w związku z dużo od siebie młodszą, piękną Milą (Karolina Porcari). Ich codzienność to obiady w renomowanych restauracjach, spotkania towarzyskie i luksusowe mieszkanie w samym centrum wielkiego miasta, a także oczekiwanie pierwszego dziecka. Na dzień przed terminem porodu Konstanty otrzymuje wiadomość o śmierci ojca. Mężczyzna staje przed dylematem, czy jechać na pogrzeb, czy asystować przy narodzinach...

Więcej o kulturze:

13 momentów, które wstrząsnęły kinem TOP 5 książek, polecanych przez Anję Rubik

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)