Papież posąg fot. Adobe Stock

XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”

14 października obchodzony będzie XVIII Dzień Papieski. Tegoroczna uroczystość odbędzie się pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. To nawiązanie do nauczania Papieża Polaka, który podkreślał rolę ojca we współczesnym świecie.
Wioletta Górecka / 09.10.2018 15:37
Papież posąg fot. Adobe Stock

Już na początku jesieni, bo 14 października, odbędą się uroczystości związane ze świętowaniem XVIII Dnia Papieskiego. Obchodom towarzyszyć będą liczne wydarzenia o charakterze duchowym oraz kulturalnym, na terenie całego kraju, jak również w środowiskach polonijnych za granicą. Najbardziej widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

„Promieniowanie Ojcostwa” – nawiązanie do nauczania Papieża Jana Pawła II

Przeżywamy dzisiaj kryzys »społeczeństwa bez ojców«. Mimo to coraz wyraźniej odczuwa się współcześnie zapotrzebowanie na ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę, łącząc czułość z powagą, wyrozumiałość z surowością, koleżeństwo z autorytetem.

Św. Jan Paweł II

Uroczystościom przyświecać będzie hasło „Promieniowanie Ojcostwa”. To nawiązanie do nauczania Papieża Polaka, który wielokrotnie podkreślał rolę ojcostwa we współczesnym świecie. W związku z obchodami Dnia Papieskiego, w wielu miastach w Polsce odbędzie się szereg uroczystości związanych z tym wydarzeniem:

  • czuwania modlitewne
  • koncerty ewangelizacyjne
  • konferencje
  • gry miejskie
  • spektakle
  • musicale
  • aktywności sportowe.

Wszystkie wydarzenia nawiązywać będą do życia i nauczania św. Jana Pawła II.

Warszawa i Kraków – centralne miejsca obchodów

Centralne obchody Dnia Papieskiego będą miały miejsce w Warszawie i Krakowie, a ich punktem kulminacyjnym będą dwie Msze święte: w Bazylice św. Krzyża (relacjonowana będzie przez Program 1. Polskiego Radia) i Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie (transmitować będzie ją TVP Polonia). Stypendyści modlić będą się również w intencji darczyńców Fundacji podczas Eucharystii sprawowanej w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowanej przez Kard. Kazimierza Nycza.

Po zakończeniu Mszy, odbędzie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego, który relacjonowany będzie przez TVP1. W przededniu wydarzenia, na Zamku Królewskim w Warszawie zostaną wręczone Nagrody TOTUS TUUS. Uroczysta gala będzie transmitowana przez TVP2.

Chrześcijańska wizja ojcostwa wg. Papieża Jana Pawła II

Tegoroczny Dzień Papieski to okazja do promowania chrześcijańskiej wizji ojcostwa, której piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II.

Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dzielo.pl

Zobacz także:
Papież Franciszek stanowczo o aborcji!
Papież o sposobie noszenia krzyża: "Robicie to źle!"
Co lubił jeść Papież Jan Paweł II?