Wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego „Wokół Powder Her Face”

Przybyli Herbuś, Treliński i inni!
01.05.2015 13:14

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej została otwarta wyjątkowa wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z markami Sony i Shiseido z okazji premiery opery "Powder Her Face" w adaptacji jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiej sceny operowej – Mariusza Trelińskiego.

Spektakl ten jest jednym z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w tym roku. Powder Her Face to wyjątkowa opera, na którą składają się niesamowita muzyka, międzynarodowa obsada, kontrowersyjny scenariusz, który nie stroni od ostrych zwrotów akcji i mocnych akcentów, a także niestandardowy układ sceny i widowni.

Wystawa "Wokół Powder Her Face"

W pracę nad operę zaangażowani byli najwybitniejsi twórcy. Reżyserem jest Mariusz Treliński,  autorem scenografii – Boris Kudlička. Orkiestrę poprowadził wybitny dyrygent Alejo Pérez, a choreografię i inscenizację przygotował Tomasz Wygoda. W rolach głównych zostali obsadzeni światowej sławy aktorzy zagraniczni, między innymi Allison Cook, Leonardo Capalbo, Peter Coleman-Wright  czy Kerstin Avemo.

Podczas sesji fotograficznej powstały wyjątkowe zdjęcia Beauty, dedykowane marce Shiseido, oficjalnego partnera Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Wizja twórcza i talent Roberta Wolańskiego oraz wizażystki Marianny Jurkiewicz pozwoliły na kreację 4 tematów wizażu w różnej estetyce koloru. Niezaprzeczalnie opera Powder Her Face była główną inspiracją twórców.

Wystawa inna niż wszystkie

Wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym spektaklowi. 36 zdjęć prezentowanych w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przedstawia kulisy pracy największej sceny teatralnej w Europie oraz portrety artystów grających w operze.
Każdy kadr przedstawia zupełnie inne stroje, fryzury, emocje i charakter poszczególnych postaci.  W przygotowanie aktorów do sesji zdjęciowej byli zaangażowani wszyscy twórcy opery.

W mojej dotychczasowej karierze nigdy nie widziałem, aby w jakiejkolwiek operze na świecie premierze towarzyszyła tego typu wystawa. Jest ona wydarzeniem bez precedensu, które w wyjątkowy sposób rozwija samo przedstawienie o dodatkową, unikalną wartość.

–  Waldemar Dąbrowski, dyrektor generalny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.


Uwaga! Wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego jest dostępna dla wszystkich widzów odwiedzających Teatr Wielki w czasie przedstawień oraz godzinę po każdym spektaklu aż do 30 czerwca 2015 roku.
Daty spektakli: 12, 14, 16, 19 maja 2015 roku.
Na podstawie materiałów prasowych
Tagi: zdjęcia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)