WOŚP gra już po raz XVII!!!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat, w mroźną styczniową niedzielę, rozgrzewa serca milionów Polaków – tych mieszkających w kraju, i tych na co dzień przebywających poza granicami naszego państwa.
/ 11.01.2009 14:23

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat, w mroźną styczniową niedzielę, rozgrzewa serca milionów Polaków – tych mieszkających w kraju, i tych na co dzień przebywających poza granicami naszego państwa.

Kto choć raz z jakichś powodów musiał udać się do szpitala, z pewnością dostrzegł czerwone serduszka. Trudno ich nie zauważyć. Są na inkubatorach dla wcześniaków, sprzęcie do badań przesiewowych słuchu, aparaturze do szybkiego ratowania zdrowia i życia, pompach insulinowych czy ultrasonografach. Gorące serca gorącej akcji… w tym roku grającej już po raz siedemnasty!

WOŚP gra już po raz XVII!!!

Wielką zbiórką pieniędzy po raz kolejny kieruje Jerzy Owsiak. Osoba, która od początku powstania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, napędza całą akcję. Człowiek, który udowodnił, iż chcieć, oznacza również móc…
 

 XVII FInał WOŚP - zapowiedź
 XVII FInał WOŚP - zapowiedź WOŚP wzbudza różne emocje. Czy jest sens angażować tysiące wolontariuszy? Po co zajmować czas antenowy? Skąd możemy mieć pewność, że pieniądze trafią na właściwy cel? Przeglądając internetowe fora łatwo zauważyć, iż nie ufamy publicznym zbiórkom - jeszcze bardziej, sobie nawzajem. Jednak mimo pewnej grupy sceptyków, sprawdzają się zapowiedzi organizatorów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wciąż gra na tysiąc serc i wygląda na to, iż grać będzie do końca świata…. a nawet o jeden dzień dłużej. Zebrane przez wolontariuszy pieniądze pomagają zakupić sprzęt do wielu szpitali w całej Polsce. Każdy grosik wrzucony do specjalnej puszki, to szansa na uratowanie czyjegoś życia - w tym roku zaś, wspólnymi siłami, pomagamy dzieciom z chorobami onkologicznymi.
 

 17 lat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 17 lat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jak można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
W całej Polsce pojawią się wolontariusze ze specjalnie oznaczonymi puszkami - wystarczy wrzucić kilka monet lub banknotów.
Zerkając na stronę: www.aukcje.wosp.org.pl – tutaj umieszczone są informacje o aukcjach wspomagających WOŚP. Co licytujemy w tym roku? Między innymi piłkę z podpisami piłkarzy Realu Madryt, recital Janusza Radka, kask Fernando Alonso z autografem oraz… Porsche 987 Boxster od Agaty Kuleszy!
Do akcji przyłączył się znany portal społecznościowy, nasza-klasa.pl. Tutaj możemy przesłać specjalne serduszka bliskiej nam osobie – pieniądze zasilą konto Fundacji WOŚP.
W niedzielę zostaną uruchomione specjalne numery telefonów, pod które będzie można dzwonić lub wysyłać smsy – numery podane są na oficjalnej stronie WOŚP (www.wosp.org.pl). Tutaj znajdziemy też numer konta bankowego Fundacji, informację, jak przekazać 1% podatku na Orkiestrę oraz szczegóły na temat licytacji złotych serduszek.

Niedziela, 11 stycznia 2009. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oj, będzie się działo. Koncerty, licytacje złotych serduszek, aukcje, imprezy plenerowe, warszawski bieg „Policz się z cukrzycą” oraz wiele innych atrakcji – to wszystko, by pomóc dzieciom z chorobami onkologicznymi. Z pewnością po raz kolejny finał wielkich, czerwonych serc, rozgrzeje Polaków...

Więcej: www.wosp.org.pl

Anna Curyło

Redakcja poleca

REKLAMA