dzieci trzymające cukierki fot. Adobe Stock

Wawel podejmuje próbę pobicia rekordu Guinnessa

Światowy rekord Guinnessa w jednoczesnym otwieraniu cukierków pobity! Marka Wawel ustanowiła nowy wynik
Redaktorki Polki.pl / 25.06.2019 16:38
dzieci trzymające cukierki fot. Adobe Stock

2 czerwca w Krakowie podczas Festiwalu Kolorów by Wawel Fresh & Fruity 1145 osób spotkało się  w słodkiej strefie Wawel, by w jednym miejscu i o jednym czasie podjąć próbę pobicia Światowego Rekordu Guinnessa w… jednoczesnym otwieraniu słodyczy.

Marka Wawel, wspólnie z podopiecznymi Fundacji „Wawel z Rodziną” i innymi uczestnikami Festiwalu Kolorów by Wawel Fresh & Fruity w Krakowie podjęła próbę pobicia niezwykłego rekordu Guinnessa – w jednoczesnym otwieraniu słodyczy. Słodkości Wawel, które zostały otwarte i zjedzone, podczas tego słodkiego wydarzenia to owocowe galaretki Fresh & Fruity.

Wawel rekord Guinessa
fot. Materiały prasowe

Moc atrakcji podczas bicia rekordu

Podczas próby bicia rekordu Guinnessa, dla wszystkich uczestników marka Wawel przygotowała słodką strefę, pełną wyjątkowych atrakcji. Co czekało na uczestników? M.in. trampolina Fresh & Fruity, Strefa Żelków i Krówkowa Zagroda, idealna na odpoczynek w cieniu.

Wawel rekord Guinessa
fot. Materiały prasowe

Nie brakowało także kolejki chętnych, by odwiedzić słodką ciężarówkę Wawel Truck - pierwszy tego typu interaktywny pojazd z aplikacjami i grami, który zaparkował na terenie Festiwalu Kolorów by Wawel Fresh & Fruity, zapewniając niezapomnianą zabawę i oczywiście słodycze dla każdego, kto odwiedził jej wyjątkowe wnętrze. Uczestnicy mieli okazję także spotkać się z popularnym youtuberem FRIZEM.

Wszystko wskazuje na to, że rekord Guinnessa został pobity.

„Wawel podejmując próbę pobicia rekordu zmierzył się z całym światem i udało się – na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać, poznamy je po zweryfikowaniu wyniku rekordu przez biuro Guinnessa w Londynie. Ale nieoficjalnie mogę już powiedzieć, że próba zakończyła się sukcesem i liczba uczestników była rekordowa– mówi Klaudia Malesińska – koordynatorka biura Rekordów.

„W wydarzeniu wzięło udział prawie 1200 chętnych, natomiast ostatni taki rekord wpisany do Księgi Guinnessa wynosi 849 osób i należy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na oficjalny certyfikat potwierdzający osiągnięcie będziemy czekać około 3 miesiące” – dodaje.

Nad wydarzeniem patronat medialny objęła TVP 3 Kraków.

Wawel rekord Guinessa
   fot. Materiały prasowe

 

Dodatkowych informacji udzielą:
Kamila Dębniak, Biuro Prasowe Wawel
e-mail: k.debniak@greatminds.pl tel. 508 988 861

Klaudia Komsta, Biuro Prasowe Wawel
e-mail: k.komsta@greatminds.pl tel. 792 357 013