Sesja buduarowa - idealny prezent na Dzień Mężczyzny

Sesja buduarowa na prezent? Niezależnie do tego, czy obchodzicie Dzień Chłopaka 30 września, czy Dzień Mężczyzny 10 marca szukacie wyjątkowego prezentu dla ukochanego. Pomyślałam, że dobrze będzie połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli by prezent sprawił radość obu stronom. Co powiecie na sesję buduarową? Sesje takie są już bardzo popularne za granicami Polski, ale powoli zaczynają także być modne i u nas.
/ 29.11.2013 07:00

Sesja buduarowa na prezent? Niezależnie do tego, czy obchodzicie Dzień Chłopaka 30 września, czy Dzień Mężczyzny 10 marca szukacie wyjątkowego prezentu dla ukochanego. Pomyślałam, że dobrze będzie połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli by prezent sprawił radość obu stronom. Co powiecie na sesję buduarową? Sesje takie są już bardzo popularne za granicami Polski, ale powoli zaczynają także być modne i u nas.

Sesja buduarowa - idealny prezent na Dzień Mężczyzny

fot. Fotolia

W Polsce obchodzimy głównie Dzień Chłopaka 30 września. To popularne święto głównie wśród nastolatków. "Mężczyźni" często oburzają się, kiedy wręczamy im prezenty - wszak nie są już przecież chłopcami. Oczywiście, od jakiegoś czasu zauważalna jest w mediach tendencja do rozpowszechniania i u nas obchodów Dnia Mężczyzny, póki co z mizernym tego skutkiem. Jak widać jednak w wielu męskich wypowiedziach (tych internetowych także) - święto to bardzo się naszym panom podoba. I wręcz spotkałam się z użalaniem się przez nich, że tak mało kobiet pamięta o tym dniu...

Jak przy każdym tego typu święcie jest tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Nikogo zatem nie chcę przekonywać, by na siłę bawił się w obchody tego dnia. Ale wiem, że są i tacy, co kochają świętować i każda okazja jest dla nich idealna do celebrowania. I do tych właśnie kieruję poniższe rady.

 

SESJA BUDUAROWA - CO TO JEST?

Czym są takie zdjęcia? Sesja buduarowa to subtelne, ale intymne zdjęcia kobiety wykonane głównie we wnętrzach sypialnianych, ale i w pięknych salonach czy wnętrzach łazienek.  W zależności od preferencji- zdjęcia mogą przybrać charakter subtelnej erotyki w bieliźnie (oczywiście tej seksownej), albo dla bardziej odważnych kobiet - również aktów.

JAK WYBRAĆ FOTOGRAFA?

Sesja buduarowa wymaga ogromnej subtelności fotografa, pięknych wnętrz i odpowiedniego przygotowania modelki (makijaż, fryzura, stroje). Taką modelką może zostać każda kobieta, bez względu na wiek czy rozmiar. Zadaniem fotografa jest uchwycenie kobiecości, seksapilu. Przed wybraniem odpowiedniego fotografa warto sprawdzić jego dotychczasowe porfolio. Najlepiej polecam tych fotografów, którzy już wykonywali tego typu zdjęcia lub mają doświadczenie w wykonywaniu aktów. Dzięki temu będziesz mogła ocenić czy taki typ buduarowej sesji ci odpowiada. Niestety, przy tego typu sesjach może zostać zatracona granica pomiędzy seksapilem a wulgarnością , dlatego polecam oddanie się w prawdziwe fachowe ręce.

Fotograf kobieta czy mężczyzna - ten wybór pozostawiam tobie. Na rynku na pewno znajdziesz zarówno kobiety, jak i mężczyzn fotografów, którzy wykonują sesje buduarowe. Moja opinia jest jednak taka - najlepiej wybrać dobrego fotografa, którego zdjęcia będą ci się podobać, bez względu na jego płeć. Ważne też są aspekty prawne. Jeśli nie masz ochoty, by twoje zdjęcia widniały na internetowej stronie fotografa, możesz to zastrzec w umowie, którą warto podpisać przed sesją.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?

 

 • Na pewno warto omówić ją dokładnie z fotografem, opowiedzieć o swoich oczekiwaniach. Dobry fotograf będzie mógł doradzić, czy twoje pomysły są możliwe do realizacji.
 • Kolejny krok to ustalenie miejsca. Przyjęło się, że sesje buduarowe organizowane są głównie w sypialni kobiety fotografowanej (fotografowie uważają, że dzięki temu kobieta czuje się swobodniej). Jeśli jednak z jakiś względów nie chcesz zdjęć u siebie - najlepiej jest wtedy wynająć pokój w hotelu. Dzięki temu będziesz mogła mieć wpływ na wnętrza. Jeśli jednak nie odpowiada ci powielanie tego typu scen - można zorganizować sesję w łóżku ustawionym np. w lesie! Oczywiście polecam wtedy znajome i raczej bardzo ustronne miejsca ;)
 • Następna sprawa - to cały twój wizerunek. Może w tym ci pomóc stylistka, która dobierze akcesoria do sesji, ustali stylizacje - od strojów po makijaż i fryzurę. Jeśli chcesz się porządnie przyłożyć do sesji - warto skorzystać z takich fachowców, którzy pomogą ci poczuć się pięknie przed obiektywem.
 • Ostatni i kluczowy element to dobór strojów - to przede wszystkim te, które mają sprawić, że będziesz się czuła kobieco i seksownie.

 

NAJCZĘŚCIEJ WYKORZYSTYWANE DO TAKIEJ SESJI SĄ:

 • szpilki,
 • seksowne gorsety,
 • koszulki nocne,
 • komplety koronkowej bielizny,
 • pasy do pończoch i rajstopy samonośne,
 • biżuteria,
 • seksowne szlafroczki,
 • świetnie może się też sprawdzić zestaw słodkiej lolitki - podkolanówki, wielka bluza narzeczonego, albo jego koszula, która będzie seksownie rozpięta.

Warto także pomyśleć o stylizacji takiej sesji - wtedy łatwiej będzie przemyśleć wszystkie aspekty przygotowań - począwszy od twojego wizerunku na wyborze miejsca sesji skończywszy. Sesję możecie wystylizować na lata 20. (czy ogólnie retro), pin-up girl, glamour, etc.

Maria Zając – konsultantka ślubna firmy Perfect Moments

www.perfectmoments.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)