Pokaz szkoły flamenco La Pasión

W dniu 27.06.2010r. w Teatrze Słowa i Tańca w Krakowie pod hasłem Flamenco - Nasza pasja odbędzie się pokaz szkoły flamenco La Pasión. Pokaz ma na celu przedstawienie dokonań kursantów, jako podsumowanie pracy rocznej, wprowadzenie publiczności w świat rozgrzanej słońcem, pomarańczowej ziemi, magiczny świat Hiszpanii.
/ 26.05.2010 11:10

W dniu 27.06.2010r. w Teatrze Słowa i Tańca w Krakowie pod hasłem Flamenco - Nasza pasja odbędzie się pokaz szkoły flamenco La Pasión. Pokaz ma na celu przedstawienie dokonań kursantów, jako podsumowanie pracy rocznej, wprowadzenie publiczności w świat rozgrzanej słońcem, pomarańczowej ziemi, magiczny świat Hiszpanii.

Chcemy, by poczuli krew byka na piasku areny, smak wina w tawernie, niesłychaną energię płynącą w dżwiękach gitary, zachwycili spojrzeniem tancerki, przejęli krzykiem śpiewaka flamenco. Chcemy pokazać, że flamenco może stać się pasją dla każdego, jako sposób na twórczą samorealizację i doskonałą zabawę.

W roku 2009 zainaugurowaliśmy pokaz szkoły, jako podsumowanie pracy rocznej kursantów, oraz pokaz zespołu-Fiestę. Impreza odbyła się w Krakowskim Centrum Sztuki Solvay w dniu 29.06 i została bardzo ciepło przyjęta przez widzów. Ogromne zaangażowanie kursantów, ich trud włożony w przygotowanie pokazało jak ważną sprawą stało się dla ludzi na co dzień związanych przecież zawodowo z innymi dziedzinami flamenco.
Zaprezentowaliśmy tańczone przez kursantów:zalotne fandango, wesołe i zmysłowe tangos-flamencos, prowokującą tientos z chustą, tańczona przy współudziale zespołu wojowniczą farrucę, oraz wesołą guajirę.
Następnie zespół poprzez śpiew, gitarę i taniec wprowadził wszystkich w nastrój Fiesty. Na koniec wszyscy chętni zatańczyli wspólnie sevillanas.

Dlatego postanowiliśmy kontynuować taką coroczną formę pokazu. W tym roku odbędzie się on w dniu 27.06 w Teatrze Słowa i Tańca, przy ul.Długiej 72 w Krakowie pod hasłem: Flamenco - Nasza pasja. 
Kursanci zaprezentują następujące palos:

  • sevillanas,
  • tangos-flamencos-2 choreografie,
  • tientos,
  • alegrias,
  • petenerę.

Następnie zespół Apasionados przy dżwiękach gitary i śpiewu na żywo wprowadzi nas w nastrój Fiesty. Zatańczymy żywiołową bulerias i guajirę, wspólnie z kursantami sevillanas.
Na koniec zapraszając do wspólnej zabawy widzów rozdamy krótki tekst piosenki w j.hiszpańskim (przetłumaczony przez śpiewaka flamenco dla zrozumienia charakteru), śpiewamy, wyklaskujemy rytm. Zaprosimy chętnych i odważnych z widowni do krótkiej nauki prostych kroków tanecznych. Bawimy się razem. Taka forma zabawy z widzem jest przez nas praktykowana przy okazji pokazów i spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem i dużym entuzjazmem.

Od przyszłego semestru wprowadzamy zajęcia wokalno-taneczne dla dzieci. Będzie to nie tylko mile spędzony czas, ale poprzez zabawę, taniec i śpiew chcemy uczyć kultury, tradycji, zwyczajów i historii Hiszpanii, a co za tym idzie tolerancji i szacunku dla innych Narodów.

www.flamenco-krakow.pl