Pamiętaj o samokontroli! Kampania społeczna IK Magazine

Ruszyła Akcja Społeczna „Pamiętaj o Samokontroli”. - Jest ona efektem wyciągniecie wniosków z udziału mojej osoby w różnych kampaniach, jak również porusza temat choroby, która mnie dotyka, czyli problem uzależnienia od alkoholu. - wyjaśnia Ilona Felicjańska, pomysłodawczyni akcji. Patronat medialny nad kampanią objęło Imperium Kobiet oraz We-Dwoje.pl.
/ 23.01.2012 23:49

Ruszyła Akcja Społeczna „Pamiętaj o Samokontroli”. - Jest ona efektem wyciągniecie wniosków z udziału mojej osoby w różnych kampaniach, jak również porusza temat choroby, która mnie dotyka, czyli problem uzależnienia od alkoholu. - wyjaśnia Ilona Felicjańska, pomysłodawczyni akcji. Patronat medialny nad kampanią objęło Imperium Kobiet oraz We-Dwoje.pl.

- Chciałabym pokazać, że uzależnienie czy każda inna choroba nie jest wyrokiem, piętnem. Niestety wynika ona często z naszej niewiedzy i braku umiejętności poradzenia sobie z życiem. - wyjaśnia Felicjańska.

W momencie, kiedy otrzymamy diagnozę choroby, możemy nauczyć się z nią żyć. Mało tego, dzięki chorobie możemy zacząć postrzegać nasze życie w pełni. Ważne jest, byśmy realizowali siebie i wsłuchiwali się w nasze wnętrze, byśmy byli szczerzy przede wszystkim wobec siebie.

Pamiętaj o samokontroli! Kampania społeczna IK Magazine

- Zauważyłam, że bardzo dużo osób, zwłaszcza kobiet, pisze do mnie w związku z tym problemem. Słucham mojej intuicji, a ona mówiła mi: Zrób coś z tym i pomóż kobietom, które mają ten sam problem co ja, a nie wiedzą, co z tym zrobić. Dlatego „Pamiętaj o samokontroli” połączyłam z innymi tematami, które nadal w naszym kraju są chowane pod dywan. - mówi była modelka i założycielka Fundacji "Niezapominajka".

Rak szyjki macicy, czy rak piersi nie są w Polsce tematem tabu, a dane statystyczne są zastraszające.

- Będąc ambasadorem w akcji mówiącej o raku piersi miałam styczność z wynikami badań, dotyczących nowotworów kobiecych. A przecież badania profilaktyczne są bezbolesne i polegają na tym, aby zebrać się w sobie i pójść do poradni. Szukałam przyczyny, skąd się bierze niechęć do nich. Zauważyłam, że kobiety po prostu nie chcą wiedzieć o złych rzeczach. Dlatego chcę, aby moja kampania uświadamiała, że jeśli nie zadbasz o siebie, to może dojść do tragedii. Tak naprawdę zwróćmy uwagę na to, ile kobiet dowiedziało się o chorobie i żyje szczęśliwie wiele lat. Często spotykam osoby, które mówią: „Dostałam trzy tygodnie życia, a żyję już pięć lat”, „Byłam uzależniona, byłam na swoim dnie, a teraz nie piję dwadzieścia siedem lat i prowadzę bardzo szczęśliwe życie”. Takich przykładów mam bardzo dużo i o takich chcę mówić.

Pamiętaj o samokontroli! Kampania społeczna IK Magazine

Kampania Ilony Felicjańskiej  „Pamiętaj o samokontroli”  polega na tym, aby dbać o wszystkie aspekty życia będąc kobietą, a zwłaszcza pamiętać o sobie, bo względem siebie powinnyśmy być najważniejsze. To jest tzw. „zdrowy egoizm” . Po to, aby być zdrowym dla naszych dzieci i naszych bliskich.

Kluczowym momentem stworzenia akcji było uświadomienie sobie, że kontrolowanie zdrowia równoznaczne jest z kontrolowaniem życia.

- W moim przypadku ta kontrola jest już mocno ograniczona, ponieważ mam nieuleczalną chorobę – uzależnienie. Świadomość tego, że można się uzależnić, nie pijąc dużo, przyszła zbyt późno i jestem skazana na ciągły rygor, bo podobnie jak chory na cukrzycę nie może jeść słodyczy, tak alkoholik nie może pić alkoholu. Paradoksalnie, uzależnienie pomogło mi w bardzo wielu rzeczach – bo aby przestać pić i ruszyć dalej przez życie, należy się rozwijać kompleksowo. Nauczyć się od nowa słuchać swoich emocji i potrzeb organizmu. Poszerzyć samoświadomość. I to jest szalenie pozytywne – że mam szansę poznać siebie i być szczęśliwą.

Imperium Kobiet od ponad roku swojego istnienia na polskim rynku wydawniczym bardzo mocno włącza się w szereg działań związanych z promocją zdrowia i zdrowego stylu życia. Bierze udział w akcjach charytatywnych, kampaniach społecznych, eventach związanych z pomocą dzieciom chorym na nowotwór.

- Na stałe współpracujemy z Fundacją Krwinka z Łodzi, Fundacją Szansa Dzieciom oraz od niedawna ze Stowarzyszeniem Promyk Dnia. Pragniemy nieść pomoc i radość potrzebującym. Tym razem zaangażowaliśmy się w kampanię społeczną PAMIĘTAJ O SAMOKONTROLI, której pomysłodawczynią jest Ilona Felicjańska. Jako jedyny magazyn w Polsce objęliśmy patronat medialny nad akcją i pragniemy zwrócić uwagę kobiet na regularne badania, cytologię i mammografię. Czasem bowiem jedna chwila wystarczy, by uratować swoje życie. - mówi Ilona Adamska, redaktor naczelna i wydawca Imperium Kobiet.

Kampanię Ilony Felicjańskiej i Imperium Kobiet promuje kalendarz na rok 2012 autorstwa Pauliny Kani.

Więcej na www.pamietajosamokontroli.pl i www.ikmagazine.pl

Redakcja poleca

REKLAMA