Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej - mamy bilety!

26 przedstawień, 1800 miejsc pod namiotem, około 1450 widzów na każdym przedstawieniu i blisko 40 tys. widzów – tak będzie wyglądał XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w liczbach. Statystyki mówią same za siebie – Cyrk Zalewski nie ma sobie równych – każdy Festiwal to niepowtarzalne show, które przyciąga rzesze mieszkańców Warszawy, okolic, gości z całej Polski, a nawet z zagranicy.

26 przedstawień, 1800 miejsc pod namiotem, około 1450 widzów na każdym przedstawieniu i blisko 40 tys. widzów – tak będzie wyglądał XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w liczbach. Statystyki mówią same za siebie – Cyrk Zalewski nie ma sobie równych – każdy Festiwal to niepowtarzalne show, które przyciąga rzesze mieszkańców Warszawy, okolic, gości z całej Polski, a nawet z zagranicy.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 22 września – 28 października. Największy w Polsce namiot cyrkowy stanie tradycyjnie na zbiegu Al. Solidarności z ul. Towarową.

W tym roku Cyrk Zalewski świętuje 20-lecie swojego istnienia. To dla rodziny Zalewskich kolejny pretekst aby jeszcze bardziej podkręcić jakość i atmosferę serwowanego już po raz trzynasty show. Z okazji okrągłej rocznicy pracy artystycznej właściciele cyrku przygotowali dla swoich widzów i wielbicieli atrakcje, jakich Polska dotąd nie widziała. 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej - rusza największe show w kraju!

fot. cyrk-zalewski.com.pl

PROGRAM 

W czasie XIII Festiwalu Sztuki Cyrkowej publiczność zobaczy ponad 20 artystów reprezentujących 7 krajów, w tym Czechy, Mołdawię, Brazylię, Chile. Wielu spośród nich wystąpi w Polsce po raz pierwszy, jak np. Duet DIORO - artyści z Ekwadoru i Brazylii, którzy swoim kołem śmierci sprawiają, że widzowie na parę chwil wstrzymują oddech.

Widzowie Festiwalu po raz pierwszy zobaczą także niecodzienną tresurę dwóch różnych słoni - afrykańskiego i indyjskiego – takie zestawienie przygotował Lars Holscher - młody niemiecki treser, syn dyrektora najpopularniejszego cyrku w Niemczech.. 

Grupa Ceban - wspaniali artyści z Mołdawii pokażą niezwykły pokaz akrobacji na długich huśtawkach oraz popis akrobatyczny na... pontonach. 

Kamil Zalewski (Książę Cyrkowców) wraz ze swoim zespołem przygotował WIELKIE SHOW ILUZJI. Po wielu miesiącach żmudnych prób, przygotowań, skomplikowanych elementów technicznych, oprawy muzycznej i rekwizytów – powstał spektakl iluzjonistyczny na najwyższym światowym poziomie. 

Elementy ryzyka zapewni El Diablo, linoskoczek balansujący bez zabezpieczenia nad... klatką z lwami. W programie wystąpi także wspaniała Inka Kalachevska (trapez), uczestniczka półfinałów „Mam Talent” , a także clown Puccino, żonglujący nogami Jan Navratill, a także lwy, konie, wielbłądy, kozy, a nawet jeżozwierz... 

W tym roku w zabawę na arenie mogą włączyć się także widzowie. Dla chętnych i odważnych przewidziano konkurs jazdy konnej, w którym można wygrać butelkę szampana. Szansę na nagrodę ma także najmłodszy jubilat, którego urodziny przypadają w dniu przedstawienia, na którym jest obecny.  

Niecodzienny wymiar przyjmie także konferansjerka tegorocznego Festiwalu – poprowadzą ją łącznie trzy osoby, zaś zapowiedzi poszczególnych numerów będą okraszone elementami iluzji. 

- Festiwal jest najważniejszym i największym wydarzeniem cyrkowym w Polsce. Zawsze traktujemy go priorytetowo. Zapewniam, że każde z naszych przedstawień dostarczy widzom – niezależnie od wieku - wspaniałych wrażeń, dobrej rozrywki i niezapomnianych wspomnień – mówi Ewa Zalewska, właścicielka Cyrku Zalewski i była artystka-akrobatka. 

ZAŁOŻENIA FESTIWALU

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to święto rodziny, celebrowanie wspólnie spędzonego czasu, przywołanie  cudownych wspomnień z dzieciństwa, sztuka cyrkowa na  najwyższym poziomie.  Program artystyczny Cyrku Zalewski jest różnorodny i dopasowany do oczekiwań każdego z członków rodziny Każde przedstawienie tworzy świat wyjątkowych przeżyć, a dzięki dzikim zwierzętom i egzotycznym artystom przenosi widzów w najbardziej odległe zakątki świata. Cyrk Zalewski spełnia marzenia dzieci i na zawsze pozostaje w ich pamięci jako miejsce niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Cyrk Zalewski dba o najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo widzów, artystów oraz zwierząt. O zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i komfort widzów dba wykwalifikowana kadra cyrku, która przed każdym spektaklem sprawdza warunki bezpieczeństwa.

Pod poniższym linkiem klip będący skrótowym wspomnieniem Festiwali z ostatnich lat. 

Cyrk Zalewski - MFSC w Warszawie

Cyrk Zalewski - MFSC w Warszawie

Pod poniższym linkiem klip będący relacją z XII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej. 

 

Cyrk Zalewski - zwiatun

Cyrk Zalewski - zwiatun

HARMONOGRAM PRZEDSTAWIEŃ

WRZESIEŃ

22.09 – sobota, godz. 15.00, 18.00

23.09 – niedziela, godz. 12.00, 16.00

28.09 – piątek, godz. 18.00

29.09 – sobota, godz. 15.00, 18.00 

30.09 – niedziela, godz. 12.00, 16.00

PAŹDZIERNIK

5.10 – piątek, godz. 18.00

6.10 – sobota, godz. 15.00, 18.00 

7.10 – niedziela, godz. 12.00, 16.00

13.10 – sobota, godz. 15.00, 18.00 

14.10 – niedziela, godz. 12.00, 16.00

20.10 – sobota, godz. 15.00, 18.00 

21.10 – niedziela, godz. 12.00, 16.00

27.10 – sobota, godz. 15.00, 18.00 

28.10 – niedziela, godz. 12.00, 16.00

O ORGANIZATORZE

Cyrk Zalewski to największy i najbardziej znany cyrk w Polsce. Cyrkowe korzenie Zalewskich sięgają niemal 200 lat wstecz – syn właściciela – Kamil Zalewski – reprezentuje już ósme pokolenie artystów cyrkowych w rodzinie. We współpracy z Cyrkiem Zalewski powstał emitowany na antenie Polsatu program „Gwiezdny Cyrk“ z udziałem artystów cyrku i polskich celebrytów. Cyrk doczekał się także wielu publikacji w prasie kolorowej – artykułów i sesji zdjęciowych. Bogate kontakty twórców cyrku z najlepszymi artystami w Polsce i na świecie owocują programem na najwyższym światowym poziomie.Właściciele dbają o najmniejsze detale – począwszy od konferansjerki (np. Katarzyna Dowbor, Jarosław Kulczycki), scenografii na oprawie muzycznej skończywszy. Mogą się także szczycić poziomem opieki nad zwierzętami – etyczne traktowanie zwierząt jest jednym z priorytetów działalności tej instytucji.Artyści Cyrku Zalewski udzielają się także charytatywnie. Cyrk Zalewski jest członkiem European Circus Assosiation. Każdy sezon ma być dla miłośników cyrku nowym odkryciem tej sztuki. Program bawi, zaskakuje, zapiera dech w piersiach.Cyrk Zalewski to największy i najbardziej znany cyrk w Polsce. Cyrkowe korzenie rodziny sięgają niemal 200 lat wstecz  (8 pokoleń). We współpracy z Cyrkiem Zalewski powstał emitowany na antenie Polsatu program „Gwiezdny Cyrk“ z udziałem artystów cyrku i polskich celebrytów. Cyrk doczekał się także wielu publikacji w prasie kolorowej – artykułów i sesji zdjęciowych. Cyrk Zalewski jest członkiem European Circus Association. 

Mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń (osoba dorosła + dziecko do lat 10.). Wystarczy wymyśleć hasło na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej i przesłać na asia@feminet.pl. Najlepsze odpowiedzi nagrodzimy biletami wstępu na show. Koło ratunkowe: 3 wypowiedzi, które zbiorą największą liczbę lajków na https://www.facebook.com/pages/Cyrk-Zalewski/294711123923983 dostaną dodatkowe zaproszenia.
Spieszcie się konkurs trwa do 3 października,
nie zapomnijcie o imieniu i nazwisku (odbiór biletów w kasie cyrku za okazaniem dowodu osobistego, spektakl 5.10 lub 6.10.2012 października).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)