POLECAMY

19-22 stycznia Warszawę opanują karaibskie rytmy - El Sol Zouk Festival

Sprawdź, jakie atrakcje czekają na ciebie podczas karnawału w centrum Polski!
19-22 stycznia Warszawę opanują karaibskie rytmy - El Sol Zouk Festival

Ponad 30 godzin warsztatów tanecznych pod okiem najlepszych instruktorów karaibskich rytmów, trzy imprezy w ciągu dnia i cztery w nocy, szalona energia, południowy temperament i żar zmysłów - tego mogą spodziewać się uczestnicy nadchodzącego El Sol Zouk Festival. Od 19 do 22 stycznia stolicę opanują miłośnicy zouka, egzotycznego i wybuchowego tańca rodem Karaibów, który podbija kolejne parkiety Europy. 

Całość wydarzenia odbędzie się w blasku scenicznych reflektorów, przy dźwiękach energetycznej muzyki, którą zapewnią świetni DJ oraz w słonecznej oprawie win El Sol - sponsora tytularnego imprezy. 

Rozgrzany do czerwoności parkiet jeszcze nie zdążył ostygnąć  po ogromnym sukcesie 12. edycji El Sol Salsa Festival, numeru 1 na europejskiej scenie tanecznej. A już temperaturę podgrzewać będą gorącokrwiści tancerze karaibskiego zouka, który zdobył już serca tancerzy z Holandii, Niemiec i Czech. 

Piękno i zabawa w rytmie serca

Z kreolskiego zouk oznacza zabawę, imprezę. Jako taniec wyewoluował w latach 80. z lambady, niezwykle popularnego tańca brazylijsko-boliwijskiego, wypromowanego przez zespół Kaoma, i stanowi bardziej namiętną, sensualną jej wersję. 

Istnieje wiele odmian zouka, ale wszystkie są niezwykle seksowne i efektowne. Podstawowe kroki są bardzo łatwe do nauczenia i mogą być tańczone bez względu na wiek. To przede wszystkim taniec dający partnerom dużą swobodę, możliwość dopasowania ruchów do wielu rodzajów muzyki i świetna zabawa - podkreśla Anna Chagowska, organizatorka festiwalu.

Mówi się, że tancerze zouka tańczą do rytmu wyznaczanego przez bicie serca. Pełni ekspresji, tworząc jedność, sprawiają wrażenie, jakby "płynęli" po parkiecie. To niesamowite piękno, którego nie da się opisać - trzeba to zobaczyć i tego doświadczyć! 

- Mimo naszej lokalizacji na mapie, Polacy uwielbiają wszystko, co południowe - taniec, muzykę, jedzenie i wino. Dlatego już od lat zimą Warszawa staje się gorącym punktem Europy, do którego ściągają tancerze z całego świata, aby przy lampce naszych słonecznych win El Sol w niepowtarzalnym stylu cieszyć się życiem. A marka El Sol jak żadna inna rozumie ich południowy temperament - mówi Veronika Kononuchenko, brand manager El Sol.

Dlaczego zouk?

Podobnie jak salsa zouk jest tańcem żywym, którego uczymy się, aby tańczyć na imprezach.

Zouk wymaga giętkości, elastyczności i dużej świadomości ciała. Tancerze, pozostając bardzo blisko siebie, wprawiają w płynny, zsynchronizowany ruch biodra, ramiona i głowy w ciągłym, hipnotycznym rytmie – dodaje Anna Chagowska.

Taniec ten poprawia kondycję, koordynację ciała i gwarantuje wspaniałą sylwetkę. Pozwala oderwać się od codziennych problemów i zapomnieć się w zmysłowym, namiętnym, naturalnym ruchu na parkiecie.

El Sol Zouk Festival w działaniu

Na uczestników festiwalu czeka mnóstwo warsztatów, pokazów i oczywiście światowej klasy artyści z całego świata, m.in. z Brazylii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Singapuru i Polski. Podczas wydarzenia przewidziany jest maraton zouka, który potrwa non stop przez 56 godzin!

Festiwal styczniowy odbywa się tuż po wielkich festiwalach zoukowych w Porto Seguro i Rio de Janeiro. Tancerze dotrą do nas rozgrzani brazylijskim słońcem i zostawią w Polsce mnóstwo tanecznej energii. To będzie wyjątkowy karnawał w karaibskich rytmach, a nasze południowe wina El Sol będą mu towarzyszyć podczas wszystkich trzech dni - zapowiada Agata Domaradzka, dyrektor marketingu AMBRA S.A.

Już w lutym i marcu marka El Sol patronować będzie dwóm następnym międzynarodowym festiwalom tanecznym, w których główne role odgrywać będą należące do wielkiej rodziny tańców karaibskich dominikańska bachata i energetyczna salsa w stylu mambo. Zapraszamy na gorące festiwale w rytmach serca i El Sol!

Pełen program oraz szczegółowe informacje na FB Zouk Libre Festival!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)