Coty & DKMS Event fot. Przemysław Pokrycki

Fundacja DKMS i Coty razem przeciwko nowotworom krwi - event z gwiazdami

28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi.
Edyta Liebert / 27.05.2017 20:13
Coty & DKMS Event fot. Przemysław Pokrycki

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi ma na celu podniesienie świadomości na temat nowotworów krwi. Marki Coty i Lilou oraz Fundacja DKMS i  połączyły siły i zaprosiły gwiazdy, by wspólnie promować walkę z nowotworami krwi. Jeśli ciekawi cię co oznacza czerwony znak "&", zjedź niżej. 

W tym roku firma Coty Polska wspólnie z Fundacją DKMS ponownie zaangażowała się w działania charytatywne. To właśnie z tej okazji w butiku Lilou, przy ul. Mokotowskiej 63 w Warszawie, 25 maja odbył się wyjątkowy event, na którym znane osobowości wraz z pacjentami oraz potencjalnymi dawcami rysowali czerwoną szminką Bourjois symbol "&" na znak wparcia dla tej szczytnej akcji. Ten znak wyraża wspólnotę i solidarność w walce z nowotworami krwi

fot. Przemysław Pokrycki

Tegorocznym obchodom Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi towarzyszyły znane osobowości m.in.: dziennikarka Beata Sadowska oraz aktorki Aneta Zając i Agnieszka Sienkiewicz, które aktywnie wspierały inicjatywę nie tylko przychodząc na samo wydarzenie, ale także specjalnie na tą okazje przygotowując własnoręcznie stworzone fotografie z symbolem "&". 

Zdjęcia stworzone zostały w oparciu o historie pacjentów dotkniętych chorobami nowotworowymi krwi. Fotografie te zostały pokazane w formie kameralnego wernisażu a już wkrótce trafią one na aukcję charytatywną, z której dochód wesprze cele statutowe Fundacji DKMS.

Jak rozpoznaje się białaczkę?

fot. Przemysław Pokrycki

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy konsekwentnie wspierać tę organizację i widzieć niesamowite efekty jej pracy w postaci ogromnej rzeszy zarejestrowanych dawców oraz regularnie zwiększającej się świadomości na temat problemu nowotworów krwi w Polsce"
- podkreśla Monika Rut, Dyrektor Generalna firmy Coty na region Europy Środkowo-Wschodniej. 

Coty Polska jest największą firmą kosmetyczną działającą na polskim rynku detalicznym, którą cechuje dynamika aktywnych działań prospołecznych i charytatywnych. Połączyło po raz kolejny siły z Fundacją DKMS, która w Polsce działa od 2008. jako niezależna organizacja non-profit  i jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. Prowadzi głównie działania mające na celu edukację społeczną w zakresie idei dawstwa szpiku oraz rejestrację potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. 
fot. Przemysław Pokrycki

Wystarczy się zarejestrować. Wypełnić kartę. Poślinić patyczek. 

Fundacja DKMS to największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1 090 000 (stan na koniec marca 2017) potencjalnych dawców szpiku, spośród których 4000 (stan na 5 kwietnia 2017) osób  stało się rzeczywistymi dawcami przekazując  krwiotwórcze komórki macierzyste pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie
 
 
28 maja pośliń ten patyczek. Od tego może zależeć czyjeś życie.
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)