Francja na wyciągnięcie ręki – show French Touch już 1 października!

Wieża Eiffla fot. Adobe Stock
Show French Touch to wyjątkowe wydarzenie promujące Francję. Relację będzie można zobaczyć 7 października w telewizji TVN. Wydarzenie po raz kolejny połączy miłośników Francji!
Wioletta Górecka / 03.04.2019 15:20
Wieża Eiffla fot. Adobe Stock

Już 1 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej po raz kolejny odbędzie się niezwykłe wydarzenie: show French Touch. To zwieńczenie trwającej od lipca kampanii edukacyjnej oraz akcji handlowej, mających na celu zachęcenie Polaków do odkrywania i poznawania Francji na nowo. Wydarzenie transmitowane będzie już po raz drugi przez stację TVN, 7 października od godziny 16:00.

Poznaj Francję od najlepszej strony!

W czasie trwania gali, będzie można bliżej poznać francuską kulturę i kuchnię, a także modę i muzykę.

Sylwia Sasal, rzecznik prasowa French Touch mówi:

To już czwarta edycja kampanii French Touch w Polsce. Co roku, show to najprzyjemniejszy moment kampanii, w którym pokazujemy różnorodność francuskiego dziedzictwa kulturowego. Myślę, że po raz kolejny zaskoczymy widzów różnorodnością artystów i każdy znajdzie w spektaklu coś interesującego dla siebie.

 

Główną bohaterką tegorocznej gali będzie francuska muzyka. Na scenie zobaczymy zarówno wybitnych francuskich twórców, jak i polskich artystów. Wystąpią między innymi:

  • Amel Bent – zadebiutowała w 2004 roku, a do tej pory wydala już 5 albumów. Największą sławę przyniósł jej Un jour d’été, z którego pochodzi znany i lubiany w Polsce utwór Ma philisophie.
  • Les Parisiennes – 4 współczesne artystki zaśpiewają repertuar słynnej w latach 60. grupy Les Parisiennes.  Arielle Dimbasle, Mareva Galanter, Inna Modja, Helene Noguerra zagwarantują wyjątkowy spektakl muzyczny i taneczny.

Na deskach teatru nie zabraknie także polskich artystów. Wystąpi między innymi Margaret i Sławek Uniatowski. Artyści wykonają utwory z własnego repertuaru, jak również autorskie interpretacje znanych francuskich kompozycji.

Dodatkowo na scenie gościć będą wybitni pianiści i kompozytorzy – jednym z nich będzie Jean-François Zygel.

Gala French Touch – nie tylko muzyka!

Oprócz muzyki, na odwiedzających wydarzenie czeka także satysfakcjonująca dawka francuskiego tańca. Swoje umiejętności pokaże między innymi grupa Swaggers, której przewodniczy Marion Motin – choreografka między innymi Stromae i Christine and the Queens.

Obok nowoczesnego, klasycznego i alternatywnego hip – hopu, widzowie podziwiać będą także tap dance w wykonaniu Frédéricks Ngo Kii. To jeden z najbardziej znanych choreografów: wykłada między innymi w Broadway Dance Center, Julliard School oraz Académie Internationale de Danse (AID).

A na deser – solidny kęs francuskiej mody!

Nie od dziś wiadomo, że Europejki i kobiety na całym świecie od dawna inspirowały się modą Francuzek i dążyły do tego, by prezentować piękno i grację godne francuskiego wydania. To właśnie kobiety z tego pięknego kraju uważane są za ikonę mody i urody! Dlatego na Gali nie może zabraknąć także tego elementu.

Francuski szyk i klasa - 5 genialnych zestawień!

Pokazy mody ikon wśród projektantów, takich jak Jean Paul Gaultier czy Jean – Charles de Castelbajac, a także młodych i obiecujących artystów to kolejny element tej wspaniałej imprezy.

W tym roku pokaz swoich umiejętności i kreatywności da najmłodszy dom mody: Haute Couture – Joulien Fournié. Młody projektant uczył się od mistrzów, w domach mody Christian Dior, Nina Ricci, Céline. Był dyrektorem artystycznym domu mody Torrente. Podczas pokazu „Premier Gala” w Teatrze Wielkim zaprezentuje ponadczasową kolekcję, składającą się z 18 kreacji koktajlowych i wieczorowych, w stylu Fashion Week Haute Couture.

Francja to nie tylko słynna na całym świecie Wieża Eiffel'a czy kruche rogaliki - to bogata, kolorowa i fascynująca kultura na wielu płaszczyznach! 

Na tym jednak nie koniec atrakcji – o tym, jakie jeszcze niespodzianki przygotowali organizatorzy, przekonamy się już niebawem! 

Czytaj także: 
Niezapomniane wakacje: Francja. Pojedziesz raz, pokochasz na zawsze! 
Wybierasz się do Francji? TE miejsca koniecznie musisz odwiedzić! 

Tagi: Francja