Era Nowych Kobiet - nowa inicjatywa, która wspiera kobiety

Era Nowych Kobiet to dynamicznie rozwijający się ruch, który chce pokazać, jak relacje z innymi kobietami pomagają cieszyć się życiem, dbać o siebie i realizować marzenia.
Urszula Wilczkowska / 10.07.2019 12:49

Era Nowych Kobiet liczy już ponad 50 tysięcy członkiń, a każdego miesiąca dołącza kilkaset nowych. Tę społeczność do życia powołała Joanna Przetakiewicz, która pragnęła pokazać, że szczęście, samorealizacja i spełnienie marzeń są w zasięgu ręki dla każdej z nas.

Era Nowych Kobiet
fot. Szymon Szcześniak

Rozwój i realizacja

Czy wiecie, że według raportu Światowej Organizacji Zdrowia Polki zajmują ostatnie miejsce w Europie, jeśli chodzi o akceptację samych siebie? ENK stawia na proste rozwiązania: stworzenie społeczności kobiet, które wzajemnie się wspierają oraz rozwój kompetencji Polek, który realnie umożliwi poprawę ich sytuacji finansowej.

Era Nowych Kobiet
fot. Szymon Szcześniak

To właśnie przynależenie do grupy jest najsilniejszym faktorem szczęścia, radości, zdrowia i długiego życia
- mówi założycielka Ery Nowych Kobiet Joanna Przetakiewicz

Akcja kładzie również duży nacisk na rolę bezpieczeństwa finansowego, które znacząco przekłada się na poczucie własnej wartości. Opowiedziała o nim popularyzatorka wiedzy o kobiecych finansach Dominika Nawrocka.

Razem z Fundacją Polki Mogą Wszystko również zaangażowałyśmy się w tę akcję. Liczymy na to, że dzięki kobiecej solidarności i wsparciu, rozwojowi kompetencji i zaangażowaniu mediów będziemy w stanie poprawić sytuację Polek.

Wspierać się, nie spierać

Zbudowanie silnej społeczności, w której zamiast kłótni i sporów kobiety będą mogły liczyć na wsparcie i rozwój to główne założenie Ery Nowych Kobiet. Wierzymy, że nawet jeśli brakuje nam siły i pewności siebie, to razem możemy jeszcze więcej. W końcu Polki Mogą Wszystko!

Era Nowych Kobiet
fot. Szymon Szcześniak