targi kosmetyczne Ekocuda fot. fot. Joanna Oleszek

Ekocuda Wiosna 2019 - Zobacz relację

Ponad 41 tys. osób odwiedziło tegoroczną wiosenną odsłonę targów kosmetyków naturalnych Ekocuda, które gościły w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu. Organizatorzy zadbali o imponującą liczbę wystawców oraz o liczne wydarzenia, takie jak warsztaty i wykłady poświęcone zdrowemu stylowi życia. Frekwencja potwierdza, że dziś bycie eko to nie moda, lecz świadoma decyzja coraz większej grupy ludzi!
Redaktorki Polki.pl / 07.05.2019 14:05
targi kosmetyczne Ekocuda fot. fot. Joanna Oleszek

Ekocuda to nie tylko targi kosmetyków naturalnych, podczas których można nabyć produkty mniejszych czy większych firm eko. To również przestrzeń wymiany opinii, edukacji, oraz wartościowych dyskusji. O tym, że ludzie potrzebują takich inicjatyw świadczy zarówno rosnąca frekwencja na samych targach, jak też i liczba powstających cały czas marek, które oferują produkty tworzone w zgodzie z naturą, a także wykładów oraz warsztatów, które mają miejsce podczas każdej edycji targów i cieszą się wielkim zainteresowaniem. Ponadto kosmetyki, które zazwyczaj dostępne są online, w trakcie Ekocudów mają niepowtarzalną szansę zaprezentować się klientom, a z kolei miłośnicy eko z całego kraju mogą przetestować ich wyroby.

Absolutny rekord frekwencyjny padł na gdańskim Stadionie Energa, gdzie zjawiło się aż 13,5 tys. odwiedzających. Z kolei w Warszawie, w Centrum Praskim Koneser, przybyło blisko 20 tys. osób i zaprezentowało się ponad 180 marek. Ponadto po raz pierwszy w historii Ekocodów odbył się panel dyskusyjny z udziałem znanych ekspertów od zdrowego stylu życia – m.in. Kasi Konopy, Magdy Bębenek czy Eli Lange. W Poznaniu sama za siebie mówiła kolejka, która już pierwszego dnia ustawiła się przed budynkiem Concordia Design.

W bogatym wachlarzu warsztatów i wykładów w każdym z miast znalazły się m.in. takie wydarzenia jak: „Zdrowy glow z Pixie Cosmetics", „Podstawy w makijażu mineralnym" prowadzone przez markę Annabelle Minerals czy prelekcja pod tytułem: "MOKOSH - wzór na szczęście każdego dnia". Ważnym elementem Ekocudów były też zagadnienia związane ze zdrowym żywieniem. A to wszystko oczywiście w ramach bezpłatnego wstępu na teren targów.

Rekordowa  liczba uczestników zaskoczyła nie tylko mnie, ale również wystawców. To pokazuje, że konsumenci świadomie wybierają produkty i coraz częściej stawiają na marki eko, co oznacza, że nasze targi są potrzebne – edukują i przybliżają uczestnikom szeroką gamę kosmetyków na każdą kieszeń. Co więcej, łączą producentów naturalnych kosmetyków z ich odbiorcami, a to niecodzienna okazja do tego, by bezpośrednio wymienić się opiniami i spostrzeżeniami. Zauważyłam, że rośnie społeczność skupiona wokół Ekocudów i co ciekawe, miłośnicy naszych targów uczestniczą w nich niekoniecznie w miastach, do których jest im najbliżej. Spotykam ich na poszczególnych edycjach, w różnych miastach. Jak mówią – tam, gdzie Ekocuda – tam i my. Zadowolenie uczestników i wystawców to dla mnie największa nagroda za tygodnie wytężonej pracy. – mówi Zuzanna Mierzejewska, organizatorka przedsięwzięcia i właścicielka marki Ekocuda

Na Ekocudach każdy znalazł coś dla siebie. Stali bywalcy, nowe, debiutujące marki. Zaś wszyscy nowi uczestnicy, szeroką gamę, z której mogli wybrać produkty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Kolejna okazja, aby poznać wszystko to, co wiąże się z byciem eko i fit, nastąpi już jesienią!

fot. Joanna Oleszek

fot. Joanna Oleszek


fot. Karolina Siemion 

Więcej nawww.ekocuda.com

Czytaj także:
Jak rozpoznać organiczne kosmetyki?