Dobre Strony książek we Wrocławiu

We Wrocławiu, w dniach od 28 do 30 maja, ruszy pierwsza edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży – Dobre Strony. W centralnym punkcie miasta, na wrocławskim Rynku, przez 3 dni będzie można zapoznać się z najlepszymi publikacjami dla najmłodszych, a także wziąć udział w wielu atrakcyjnych zajęciach i konkursach inspirowanych książkami.
/ 09.04.2010 08:02
We Wrocławiu,  w dniach od 28 do 30 maja, ruszy pierwsza edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży – Dobre Strony. W centralnym punkcie miasta, na wrocławskim Rynku, przez 3 dni będzie można zapoznać się z najlepszymi publikacjami dla najmłodszych, a także wziąć udział w wielu atrakcyjnych zajęciach i konkursach inspirowanych książkami.

Dobre Strony książek we Wrocławiu

Poza prezentacją dobrych stron literatury dziecięcej i młodzieżowej  przewidziane są także inne wydarzenia. Najmłodsi będą mogli np. wziąć udział w konkursach plastycznych czy warsztatach  ceramicznych. Organizatorzy pomyśleli także o nieco starszych czytelnikach, stąd w programie zaplanowano takie oryginalne działania dla młodzieży jak np. „Beatbox z książką” w wykonaniu Zgasa, dwukrotnego Mistrza Polski w Beatboxie, który w ramach warsztatów będzie starał się połączyć słowo pisane ze sztuką tworzenia dynamicznych dźwięków. W trakcie trzech dni Targów zaplanowano również spotkania z autorami i ilustratorami książek, które zawsze cieszą się dużą popularnością. Data wydarzenia oczywiście nie jest przypadkowa – Targi będą stanowiły doskonałą okazję do zdobycia ciekawego i wartościowego prezentu na Dzień Dziecka. Koniec maja to także doskonały czas, by wyposażyć najmłodszych oraz młodzież w wakacyjną lekturę, którą będzie można zabrać ze sobą na letnie wojaże.

Organizatorzy już od pierwszej edycji podchodzą ambitnie do wydarzenia. Do stolicy Dolnego Śląska zaprosiliśmy wszystkich najlepszych polskich wydawców książek, a także audiobooków dla dzieci i młodzieży – mówi Anna Morawiecka, organizatorka imprezy.  Wśród zaproszonych znalazły się także wydawnictwa wpisujące się w ciekawy nurt „książki obrazkowej” (z ang. picture book), charakteryzujący się wyjątkowym podejściem do ilustracji, który zdobywa coraz większą popularność od Portugalii po Koreę Południową. W trakcie Targów można więc będzie liczyć na znalezienie ciekawych, rzadko spotykanych w księgarniach pozycji także niszowych wydawnictw.
Książka, mimo iż wypierana stopniowo przez telewizję i Internet, nadal wśród najmłodszych ma się całkiem dobrze, a to oczywiście głównie za sprawą rodziców. Jak pokazują badania CBOS-u aż 75% rodziców czyta dzieciom raz dziennie lub minimum kilka razy w tygodniu. Miejmy nadzieję, że Dobre Strony przyczynią się do umacniania tego pozytywnego nawyku.

Zapraszamy do Wrocławia w ostatni, majowy weekend!

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży