Konto bankowe to wirtualne miejsce, na którym przechowywane są nasze oszczędności. Rachunek bankowy prowadzony jest przez bank, z którym wystarczy zawrzeć umowę, aby ulokować na koncie swoje pieniądze. Użytkownik konta ma stały dostęp do swoich środków. Może też "podglądać" stan swojego konta, podejmować z niego dowolną sumę oraz wpłacać środki. Zwykle posiadamy jeden otwarty rachunek. A co gdyby tak mieć 2 konta bankowe? Udowadniamy, że więcej niż 1 konto bankowe to doskonały sposób na oszczędzanie.

Poznaj finansowe nawyki Polaków i sprawdź, czy ty też tak zarządzasz swoimi finansami

WIDEO

player placeholder

Kontrola wydatków

Zdarza ci się tak rozpędzić podczas zakupów, że po jednej wizycie w galerii handlowej, na koncie zostaje tylko połowa wypłaty? Jeśli tak, koniecznie pomyśl o założeniu 2 konta bankowego. Możesz co miesiąc przelewać tam określoną sumę, którą będziesz wykorzystywać na zakupy. Jeśli na konto przelejesz 800 złotych, to wydasz tylko tyle i ani grosza więcej. To pozwoli ci na większą kontrolę własnych wydatków.

Zostań mistrzynią oszczędzania

Możliwość oszczędzania

Jeśli już dawno przestałaś panować nad swoimi dochodami i wydatkami, a wypłata tak szybko, jak pojawia się na twoim koncie, tak szybko i znika, mamy dla ciebie rozwiązanie. Wystarczy założyć 2 konto w innym banku oraz (co ważne) zrezygnować z karty do bankomatu. Jeśli na pierwszym koncie zlecisz comiesięczny przelew w wysokości 1/4 wypłaty na swój drugi numer, już po roku zyskasz sporą sumę pieniędzy.

Poznaj 15 sposobów na oszczędzanie

Zobacz także:

Mniej pokus

Dodatkowe konto, na które przelewa się określoną sumę to też możliwość szybszego zaoszczędzenia pieniędzy. Najlepiej jest ulokować gotówkę na koncie z wysokim oprocentowaniem i nie podejmować żadnej gotówki. Po roku na pewno odłożysz już pokaźną sumę, która dodatkowo wzrośnie dzięki oprocentowaniu.