3 typy turystów podróżujących po sezonie fot. Fotolia.pl

Wakacje po sezonie - 3 typy turystów

W tym czasie bardzo chętnie wybieramy się na egzotyczne wakacje!
Karolina Kalinowska / 17.09.2015 13:32
3 typy turystów podróżujących po sezonie fot. Fotolia.pl

Między wrześniem a grudniem turyści nie zwalniają tempa! W tym czasie wybieramy się chętnie na zagraniczne wycieczki, jednak podróżujemy nieco inaczej niż w sezonie wakacyjnym. Jesień to czas turystyki egzotycznej, aktywnych wycieczek po całym świecie, ale także leniwego wypoczynku w znanych kurortach. Które destynacje cieszą się obecnie największą popularnością?

Jak podróżujemy po sezonie?

1. Turysta w tropikach

To idealny czas na odległe i mniej oczywiste podróże. Turyści ceniący luksus w egzotycznych miejscach chętnie spędzają zimę na Karaibach lub w Afryce. Osoby, które przy okazji późnego urlopu chcą poznać nowe miejsca i odkryć nieznane bogactwo kulturowe oraz wypocząć w jednym z hoteli, wybierają kraje Ameryki Południowej, Azji czy Afryki.

Kenia i Tanzania to ulubione destynacje osób, które pragną zobaczyć tzw. Wielką Piątkę - najniebezpieczniejsze zwierzęta Afryki: słonia, nosorożca, lwa, bawoła i lamparta. Kuba natomiast przyciąga klimatem Hawany, starymi Cadillacami oraz wyśmienitymi cygarami i rumem.

2. Aktywny obieżyświat

Jesiennym hitem wycieczki objazdowe! O ile podczas wakacji wysoka temperatura i nadmiar turystów mogą zniechęcać do zwiedzania najciekawszych zakątków świata. Wycieczki objazdowe po Europie oraz innych kontynentach odnotowują wyraźny wzrost w okresie od września do grudnia.

Od września na obecność turystów nie narzekają znane metropolie, takie jak Barcelona, Rzym czy Paryż. Polacy zwiedzają także inne zakątki globu – z turystycznych atrakcji słynie między innymi Maroko czy Meksyk. Nastawionych na zwiedzanie najczęściej spotkamy w Chinach, Wietnamie, Laosie i Kambodży. W Tajlandii i Birmie turyści szukają świątyń i kulinarnych wyzwań.

3. Poszukiwacze kameralnego odpoczynku

Koniec wakacyjnego sezonu nie oznacza, że popularne kurorty przestają być odwiedzane. Wręcz przeciwnie – wiele osób decyduje się przełożyć urlop na jesień, ze względu na niższe koszty, mniejszą ilość turystów i brak uciążliwych upałów. Pod koniec września czy na początku października turyści nadal mają możliwość kąpieli w ciepłym morzu lub przyhotelowym basenie. Zmniejsza się także ilość osób podróżujących z dziećmi, które rozpoczynają wówczas rok szkolny.
 
Wakacje za granicą w okresie jesiennym mogą okazać się ciekawą alternatywą dla wczasów w środku lata. Sprzyjająca aktywnym podróżom temperatura, niższe ceny w znanych ośrodkach i mniejsza ilość turystów przekonują coraz więcej osób do przełożenia urlopu na nieco późniejszy termin. 
 
Na podstawie informacji prasowej MyTravel.pl

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż