Single, rodziny i seniorzy na urlopie!

Zapytano turystów podróżujących samolotem o plany urlopowe na 2013 rok. Wyniki okazały się nieco zaskakujące. Single wybierają się na urlop poza Polskę co najmniej trzy razy w roku, rodziny decydują się zarówno na letni, jak i zimowy wypoczynek, a seniorzy są zdecydowanie coraz bardziej aktywni!
/ 08.04.2013 06:51

Zapytano turystów podróżujących samolotem o plany urlopowe na 2013 rok. Wyniki okazały się nieco zaskakujące. Single wybierają się na urlop poza Polskę co najmniej trzy razy w roku, rodziny decydują się zarówno na letni, jak i zimowy wypoczynek, a seniorzy są zdecydowanie coraz bardziej aktywni!

Urlop już nie tylko raz w roku

 

Single, rodziny i seniorzy na urlopie!

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że w tym roku najbardziej urozmaicone plany wyjazdowe mają single, czyli osoby samotne Nie czekają z utęsknieniem wyłącznie na letnie wakacje, lecz wyjeżdżają za granicę kilka razy w roku. Nieco rzadziej planują wakacje rodziny z dziećmi. Większość z nich (62%), wybiera się na zagraniczny wypoczynek raz w roku, ale coraz częściej (30%) planują również ferie zimowe. Z kolei seniorzy, którzy rezerwują bilety lotnicze przez Internet, w większości (70%) wypoczywać będą w tym roku tylko jeden raz.

Kiedy na urlop?

Seniorzy, którzy nie przepadają ani za turystycznym tłokiem, ani za upałami w szczycie sezonu, najchętniej udają się na zagraniczny wypoczynek po sezonie - we wrześniu swój wyjazd planuje co piąty polski senior, rezerwujący bilet w serwisie FRU.PL. Jeszcze większą popularnością cieszą się wyjazdy w grudniu (43%). Seniorzy wyjeżdżają wówczas do rodzin, aby spędzić wspólnie Święta Bożego Narodzenia.

Rodziny z dziećmi, którym wakacje wyznacza rytm roku szkolnego, planują wypoczynek poza Polską najczęściej podczas wakacji - w lipcu (30%) lub sierpniu (32%). Co ciekawe, w tym roku aż 30% rodzin planuje za granicą spędzić ferie zimowe - w styczniu (16%) bądź lutym (14%). W tym czasie kurorty narciarskie w Alpach przeżywają prawdziwe oblężenie dużych i małych narciarzy z kraju nad Wisłą!

Single, rodziny i seniorzy na urlopie!

Single, najczęściej podróżują w gronie znajomych lub przyjaciół, a niemal obowiązkowym terminem ich turystycznego planu jest wyjazd na majówkę. Majowy długi weekend za granicą planuje ponad połowa z nich (62%). Udając się na zagraniczny wypoczynek trzy lub więcej razy w roku, single preferują wakacje w marcu i we wrześniu. „Wypoczynek w marcu cieszy się popularnością, gdyż po długiej zimie osoby niezależne i aktywne zawodowo szukają słońca, ciepła i energetycznego wzmocnienia. Marzec to również znakomita pora na podróże do Azji, gdyż tamtejsza pogoda w większości azjatyckich krajów sprzyja podróżnikom” - wyjaśnia Bogumiła Sowa z platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL. „Z kolei we wrześniu, popularne w szczycie sezonu regiony turystyczne, na przykład na Półwyspie Bałkańskim i w Regionie Śródziemnomorskim, wolne są od tłumów, a warunki pogodowe zachęcają wielbicieli kąpieli w morzu” - dodaje Bogumiła Sowa z FRU.PL.

Najczęściej podróżujemy do Europy i Azji!

Turyści, którzy rezerwują bilety lotnicze na platformie FRU.PL najczęściej podróżują po Europie (65%), rzadziej wybierają się do Azji (25%). Europejskie podróże cieszą się największą popularnością wśród rodzin (43%), dla których wspólne wczasy to dość duże przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Co czwarta podróż po Starym Kontynencie stanowi wyprawę aktywnego, polskiego seniora.

„Podróże na własną rękę, zdobywają coraz większą popularność. Seniorzy, rozpoczynając swoją przygodę z podróżowaniem, najczęściej wybierają kierunki europejskie, gdyż uważają, że wyprawa do krajów o podobnych zwyczajach i mentalności jest bardziej bezpieczna i nieco łatwiejsza do zorganizowania niż podróż do Azji, czy do Afryki” – wyjaśnia Bogumiła Sowa z platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL.

Z kolei Azja, która od kilku lat staje się hitem wyjazdowym polskich turystów, największą popularnością cieszy się wśród singli. Zdecydowaną większość (71%) wszystkich podróży do Azji stanowią wyprawy osób samotnych i par bez dzieci – kilkutygodniowa azjatycka podróż staje się niezwykle ciekawym trendem wyjazdowym zwłaszcza wśród młodych osób.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/14.05.2013 12:30
My za to rodzinnie w tym roku, lecimy do Turcji, dla naszego synka to będzie pierwsza podróż samolotem, jestem bardzo ciekawa jaka będzie jego reakcja, a wycieczkę wykupiliśmy w bp alfa star, akurat jest teraz promocja baby boom, dla nas idealna.
/13.05.2013 17:32
Ja jako singielka mam co roku niemały problem. Skąd tu wziąć towarzystwo na wakacje… W tym roku na szczęście udało mi się przekonać koleżankę, żeby poleciała ze mną do Egiptu, kupiłyśmy lasta w alfa starze i już w lipcu startujemy. Może uda mi się poznać innych singli, będzie łatwiej o towarzystwo w przyszłym sezonie :-)
/29.04.2013 23:28
no i dla takich wakacji warto się pomęczyć w ciągu roku. rajskie plaże, czysta woda... w tym roku znów poszalejemy na urlopie ale żeby sobie niczego nie odmawiać weźmiemy kredyt gotówkowy w getinie. a potem sobie bez problemu spłacimy.
POKAŻ KOMENTARZE (1)