Romantyczne miejsca w Polsce

Każde miasto w Polsce ma swoje magiczne miejsce, które słynie z licznych wyznań miłości i oświadczyn. Gdzie się znajdują? Poznajcie romantyczną mapę naszego kraju!

Każde miasto w Polsce ma swoje magiczne miejsce, które słynie z licznych wyznań miłości i oświadczyn. Gdzie się znajdują? Poznajcie romantyczną mapę naszego kraju!

Romantyczne miejsca w Polsce

Fot. Fotolia

Każde miasto kryje w sobie magiczne miejsca, które dla wielu par mają szczególne znaczenie. Miejsca, które nie raz były świadkami pierwszego pocałunku, wyznania miłości czy oświadczyn. Z okazji Walentynek Groupon stworzył romantyczną mapę Polski, na której każdy może sprawdzić, jakie miejsce zostało wyróżnione w jego województwie oraz porównać czy te wyniki pokrywają się z jego odczuciami. Dla tych, którzy na walentynkowy weekend wybierają się do innego miasta, będzie to cenna wskazówka, gdzie warto się wybrać na spacer z ukochanym.

Romantyczne miejsca w polskich miastach:

Szczecin

Park Kasprowicza jest szczególnie uwielbiany przez mieszkańców. Na jego terenie, nad jeziorem Rusałka znajduje się mostek japoński, na którym wiele szczecińskich par przypięło kłódkę ze swoimi inicjałami, jako symbol swojej miłości.

Kraków

Ciężko kwestionować romantyczny klimat całego miasta jednak to pieszo-rowerowa kładka Ojca Bernatka zapisała się w świadomości Krakowiaków, jako najbardziej romantyczne miejsce.

Poznań

Chociaż według internautów romantyczność nie jest mocną stroną Poznania, to Uniwersytecki Ogród Botaniczny urzekł swoim klimatem niejedną parę zakochanych.

Wrocław

Zakochanym mieszkańcom Wrocławia udziela się egzotyczny klimat Kraju Kwitnącej Wiśni. Ponad stuletni Ogród Japoński jest wyjątkowo chętnie odwiedzanym miejscem podczas randek.

Lublin

Lubelskie Stare Miasto od wieków służy romantyczną scenerią zakochanym. Niejedna para powiedziała tam „kocham cię!”.

Toruń

Toruń jest uważany za jedno z najbardziej romantycznych miast w Polsce z setkami miejsc o magicznym klimacie. Jednak Dolina Marzeń już samą nazwą zachęca zakochanych do wieczornego spaceru.

Białystok

„Górka Miłości” na Pietraszach, chociaż trudno dostępna, jest niezwykle klimatycznym miejscem na spacer.

Olsztyn

Mieszkańcy Olsztyna, znanego też, jako kraina tysiąca jezior, najczęściej wyznają sobie miłość na Moście Zamkowym.

Rzeszów

Zakochani mieszkańcy Rzeszowa nierzadko zahaczają o Aleję pod Kasztanami. Choć uliczka jest małych rozmiarów to skrywa w sobie wiele miłosnych wspomnień.

Kielce

Czym byłyby Kielce bez swojego rynku? Jest nie tylko jedną z głównych atrakcji turystycznych, ale też ważnym miejscem na romantycznej mapie kieleckich zakochanych.

Łódź

Palmiarnia jest niewątpliwie jednym z łódzkich atrakcji, dlatego nie dziwi fakt, że tak unikalna mieszanka ze świata flory przyciąga zakochane pary.

Opole

W jednym z najstarszych miast w Polsce romantyczny klimat odnajdziemy nad Młynówką, okrzykniętą Opolską Wenecją.

Warszawa

Warszawianie na królewski spacer ze swoja drugą połówką chętnie wybierają się do Parku Łazienkowskiego.

Katowice

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Katowicach niesie ze sobą wiele atrakcji. Jako jeden z największych parków miejskich w Europie ma w swoim obrębie m. in. Ogród Zoologiczny, Wesołe Miasteczko, Stadion Śląski i Planetarium. Zakochane parę nigdy się tam nie nudzą, a gdy mają ochotę na oddalenie się od reszty ludzi wystarczy, że oddadzą się długiej przechadzce po rozległych ścieżkach Parku.

Gdańsk

Przechadzając się koło Żurawia Gdańskiego wzdłuż rzeki, zakochani z łatwością mogą oddać się marzeniom o wspólnej przyszłości.

Zielona Góra

Mieszkańcy Zielonej Góry często wybierają Park Winny na romantyczne spacery. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę i plantację winorośli, palmiarnię i przede wszystkim panoramę na stare miasto, tworzącą niezwykły klimat.

Na podstawie materiałów prasowych firmy Groupon