Nieznane fakty o znanych miejscach

Sprawdź, czy na pewno wiesz już wszystko o znanych metropoliach, a może nabierzesz ochoty na odwiedzenie tych niezwykłych miejsc
/ 04.11.2009 12:51
Podróże – mniej ważne, blisko czy daleko, na długo czy na krótko – to zawsze jest dobry sposób na jesienną chandrę. Międzynarodowy portal turystyczny i biuro podróży HolidayCheck przedstawia garść ciekawostek ku inspiracji dla fanów wielkich miast spragnionych nowych odkryć.

Londyn: pierwsze biuro informacji turystycznej dla gejów
Już 22 października w londyńskim Soho zostanie otwarte pierwsze i jedyne jak dotąd na świecie biuro informacji turystycznej skierowane do gejów i lesbijek. Mniejszości seksualne uzyskają tutaj kompetentną informację w zakresie najciekawszych dla nich wydarzeń, imprez sprawdzonych miejsc i hoteli. Na miejscu można będzie dostać prasę gejowską, dowiedzieć się o atrakcjach życia nocnego, kupić bilety na wybrane imprezy, surfować po internecie i napić się piwa. Celem Gay Tourist Office jest promowanie Londynu jako miasta przyjaznego gejom i lesbijkom. Ponoć to właśnie Londyn jak żadna inna stolica europejska ma najwięcej homoseksualnych gości, a także najliczniejszą społeczność homoseksualną.