Narty za granicą

Otwarcie sezonu narciarskiego w Europie zbliża się wielkimi krokami. Zdradzamy gdzie spędzisz niezapomniany, aktywny urlop pełen śniegu i słońca, do tego za niewygórowaną cenę.
/ 25.11.2009 09:42

Szwajcaria

To właśnie Szwajcaria ma jedne z najbardziej zadbanych stoków w Europie, a do tego nigdy nie ma na nich tłoku. Tylko w szwajcarskiej części Alp ku niebu wznosi się 48 czterotysięczników. Duże wysokości i liczne lodowce stwarzają idealne warunki śniegowe przez cały długi sezon. Szwajcaria nie jest generalnie tania, ale za to ceny są adekwatne do najwyższej jakości warunków.

Szczególnie wart odwiedzin jest ośrodek Meiringen-Hasliberg położony na Wyżynie Berneńskiej oferujący narciarzom 60 kilometrów tras, w większości o średnim stopniu trudności. Na strudzonych wysiłkiem fizycznym czeka niezwykle bogata oferta AprŹs-Ski.

Oprócz miejsc z dobrą muzyką, piciem i jedzeniem, można rozerwać się w Muzeum Sherlocka Holmes'a. Koniecznie należy spróbować fondue – gorącego sera z winem. Co prawda, HolidayCheck.pl poleca dobry hotel za dobrą cenę: 3-gwiazdkowy Hotel Sherlock Holmes w Meiringen, położony tuż obok wyciągu narciarskiego – 7 dni w pokoju 2-osobowym z 2 posiłkami, wraz z karnetem narciarskim kosztuje już od 1750 zł (dojazd własny).