Najpiękniejsze szlaki w Tatrach

Jeden z najpiękniejszych polskich regionów przyciąga ogromną liczbę turystów w jesiennych miesiącach. Zobaczcie najlepsze szlaki w Tatrach Wysokich, które warto zobaczyć!
/ 02.09.2013 11:03

Jeden z najpiękniejszych polskich regionów przyciąga ogromną liczbę turystów w jesiennych miesiącach. Co decyduje o tak wielkim zainteresowaniu i atrakcyjności Tatr? Zobaczcie najpopularniejsze szlaki, na których drzewa w przeróżnych kolorach i skały w nietypowych formacjach tworzą niezapomniane, wzrokowe doznania!

Najpiękniejsze szlaki w Tatrach Wysokich!

Tatry Wysokie to najwyższa o charakterze alpejskim część Tatr. Rozciągają się po stronie polskiej i słowackiej, dzięki czemu okolica zyskuje w oczach przybywających turystów. Specjalnie dla was przygotowaliśmy małą charakterystykę górskich szlaków. Zobaczcie najatrakcyjniejsze!

Kościelec - to niekoniecznie najwyższy, ale jeden z najpiękniejszych szczytów znajdujących się w Tatrach. Znajduje się w Dolinie Gąsienicowej i przecina ją na dwie części: Czarną i Zieloną. Trasa nie należy do najtrudniejszych, jednak pozwala poznać na własnej skórze trudy wspinaczki.

Najpiękniejsze szlaki w Tatrach Wysokich!

Krywań - znajdujący się po stronie słowackiej szczyt wynosi 2494 metrów n.p.m. Ma charakterystyczny, zakrzywiony wierzchołek, od którego wziął swoją nazwę. Jest to obowiązkowy punkt programowy podczas wypadu w Tatry.

Dolina Pięciu Stawów - w okolicach doliny znajduje się gęsta sieć szlaków turystycznych, które zróżnicowane są pod względem stopnia trudności. Wędrówka każdym z nich upłynie wam pod znakiem malowniczych krajobrazów.

Rysy - zdobycie najwyższego i najczęściej odwiedzanego przez turystów szczytu (2503 m n.p.m.) w Tartach Wysokich nie wymaga obecności przewodnika. Wejście na Rysy cieszy się ogromną popularnością, między innymi dzięki pięknej panoramie.

Koprowy Wierch - szczyt o wysokości 2363 m n.p.m. znajduje się w słowackiej części Tatr. Do słynącego z rozległych widoków wierzchołka prowadzi początkowo niebieski, a następnie czerwony szlak turystyczny.

Sławkowski Szczyt - ten wierzchołek w przeszłości uważany był za najwyższy szczyt Tatr Wysokich. Położony jest na terenie Słowacji pomiędzy dolinami Staroleśną i Sławkowską. Z samego szczytu można podziwiać piękne widoki.

Mała Wysoka - ten szczyt o wysokości 2429 m n.p.m. znajduje się w głównym grzbiecie Tatr po słowackiej stronie. Szczyt ma kształt tępej piramidy, a wejście na jego wierzchołek jest całodobową, dostarczającą niezapomnianych wrażeń wędrówką.

Jagnięcy Szczyt - ten wierzchołek nie należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów. Ma wysokość 2230 metrów n.p.m. i jest najbardziej wysuniętym na północny-wschód wierzchołkiem głównego grzbietu Tatr Wysokich.

Orla Perć - ten szlak uznaje się za najdłuższy, najbardziej niebezpieczny i najtrudniejszy w Tatrach. Znany jest z miejsc zabezpieczonych łańcuchami, klamrami i drabinkami. Mimo tych udogodnień nie jest zalecany początkującym, górskim turystom.

Czerwona Ławka - to jednokierunkowy szlak turystyczny, który zabezpieczony jest łańcuchami. Podczas wędrówki można spotkać przeróżne gatunki roślin, które zachwycają wszystkich turystów.

Zdjęcia: Depositphotos

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/16.01.2015 18:44
Właśnie jesteśmy w okolicach Zakopanego i może uda nam się wyruszyc na jakiś zimowy spacer, tylko który szlak wybrać?
/18.06.2014 15:24
Lubię nasze Polskie góry! Uwielbiam aktywnie spędzać wolny czas. Te wymienione szlaki są moim zdaniem w ogóle mało znane przeciętnemu turyście. Ja lubie Czerwone Wierchy, Dolinę Kościeliską, Dolinę Kondratową, Rusinowa Polanę.
/07.09.2013 11:48
Od dawna marzą mi się wakacje w naszych pięknych Tatrach, ale zawsze coś staje na drodze. Chyba jednak będą musiały poczekać do przyszłej majówki ... Artykuł zapisuje, będzie inspiracją :)