Pomysły na majówkę w Polsce fot. Fotolia.pl

Majówka w Polsce - podróżnicze inspiracje

Zakopane, Kazimierz Dolny, a może Hel? Czyli, gdzie warto pojechać na majówkę!
Karolina Kalinowska / 15.04.2015 14:25
Pomysły na majówkę w Polsce fot. Fotolia.pl


Długi majowy weekend planujesz spędzić w Polsce, ale nie masz pojęcia gdzie pojechać? Mamy dla was kilka pomysłów, które spodobają się wielbicielkom wielkich miast. Jednak nie zapomniałyśmy również o fankach spokojnego wypoczynku na wsi i podróżniczkach kochających aktywnie spędzony czas.

Pomysły na majówkę w Polsce:

1. Zakopane

Popularny kierunek majówkowych „wakacji”. Na Krupówkach jest tłoczno i głośno, ale gdzie indziej znajdziesz ten niepowtarzalny klimat? Wrażeń z pewnością dostarczą ci wycieczki po górskich szlakach.

2. Kazimierz Dolny

To coś dla tych, którzy zamiast leżeć na plaży, chcą trochę pozwiedzać. W Kazimierzu warto zobaczyć ruiny zamku, klasztor Reformatorów i rynek, gdzie kawę można pić godzinami. Obowiązkowo trzeba zaliczyć również spacer nad Wisłą.

3. Mazury

Tam czeka cię moc atrakcji! Możesz żeglować po pięknych mazurskich jeziorach, wybrać się na kilkudniowy spływ kajakowy lub wycieczkę rowerową po mazurskich lasach.

4. Hel

Nie ma lepszego miejsca, aby ciekawie spędzić czas z przyjaciółmi. W majowy weekend na Helu rozpoczyna się sezon windsurfingowy. Przy dobrej pogodzie możesz nie tylko popływać na desce, ale także załapać się na pierwsze promyki wakacyjnego słońca.

5. Weekend na wsi

Modna jest agroturystyka, ale przyjemniej i taniej jest odwiedzić babcię lub ciocię, która ma gospodarstwo na wsi. Może wyda ci się to mało atrakcyjne, ale na takim wypoczynku można także skorzystać. Jogging na świeżym powietrzu, spacer nad rzeką i rodzinny grill – my jesteśmy na tak!

6. Piknik w parku

Spędzony w dużym gronie znajomych i przyjaciół z pewnością nie będzie nudny. Dobra pogoda, spory prowiant i piłka do siatkówki gwarantują świetną zabawę.

7. Kraków

Jeśli majówka w mieście, to tylko w Krakowie. Nastrojowe bary i spacery urokliwymi uliczkami zapełnią cały twój plan dnia. Kraków słynie także z modnych klubów, więc wieczorem możesz wybrać się na szaloną imprezę.

Artykuł na podstawie tekstu z magazynu Edipresse

Więcej podróżniczych inspiracji: