POLECAMY

Majówka

Właśnie rozpoczyna się najdłuższy weekend w roku. Tegoroczna majówka jest wyjątkowo korzystnie usytuowana w kalendarzu. Weeknend majowy może potrwać nawet 9 dni!!! Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu i do woli można cieszyć się majowym wypoczynkiem. Od kilku lat święta majowe kojarzą sie nam z wielkim piknikowaniem, grillowaniem i leniuchowaniem wraz z rodziną lub przyjaciółmi.
Właśnie rozpoczyna się najdłuższy weekend w roku. Tegoroczna majówka jest wyjątkowo korzystnie usytuowana w kalendarzu. Weeknend majowy może potrwać nawet 9 dni!!! Wystarczy wziąć trzy dni urlopu i do woli można cieszyć się majowym wypoczynkiem.

Od kilku lat święta majowe kojarzą sie nam z wielkim piknikowaniem, grillowaniem i leniuchowaniem wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Sposobów na spędzenie majówki jest bardzo wiele. Wszystko zależy od waszej pomysłowości i od tego, jaki rodzaj wypoczynku preferujecie.

Coś dla aktywnych...
Miłośnicy aktywnego wypoczynku wykorzystują wolne dni na rowerowe, czy piesze wycieczki. A majowy weekend to idealny czas na lepsze poznanie swoich okolic. Wystarczy kilka lub kilkanaście godzin by odkryć nieznane nam dotąd uroki pobliskich lasów, wiosek, rzek. Można spędzić w ten sposób cały dzień, nie używając żadnego środka lokomocji poza własnymi nogami czy rowerem. Pamiętajcie tylko, że jazda rowerem, czy piesza wycieczka nie jest przyjemnością, gdy trzeba przebyć więcej kilometrów, niż ma się ochotę lub ponad możliwości fizyczne.
Wybierając się w taką trasę warto zabrać ze sobą kosz z przysmakami i napojami na mały piknik w trakcie wycieczki. Z pewnością będzie to super przygoda.

Coś dla leniuszków...
Dal osób bardziej leniwych, ceniących spokojny wypoczynek polecamy piknik. Jeżeli mamy dom z ogrodem, to oczywiście może go urządzić u siebie. Działkowicze również mogą rozpocząć sezon wielkiego grillowania. Wystarczy zaprosić rodzinę, znajomych i świętować. Oczywiście takie wiosenne przyjęcie wymaga kilku dobrych potraw. Nie może zabraknąć grilla. Wybór potraw jakie możemy robić na węglu drzewnym jest ogromny. My polecamy:
Do grillowanych potraw można zaserwować jeszcze przeróżne sałatki, dipy. No i nie zapominajmy o tradycyjnej kiełbasce z grilla i piwku.

A może tak ma
ła podróż...
Wiele osób korzysta z weekendu majowego, by zafundować sobie małe wczasy. W maju jest bardzo duży wybór różnorodnych ofert turystycznych. To świetny czas dla tych, którzy chcą jeszcze pojeździć na nartach, ale także idealny dla tych, którzy są już zmęczeni zimą i pragną wypoczynku na upalnej plaży. Biura turystyczne prześcigają się w coraz to lepszych ofertach.
Wiele osób korzysta również z kilkudniowych wycieczek zorganizowanych do stolic europejskich, np. do Pragi, Berlina, Budapesztu.
Na rynku jest ogromna liczba ofert wyjazdów turystycznych, czy kilkudniowych wycieczek. Warto więc zapoznać się z ofertami biur podróży.

Poza tym w większości miejscowościach Polski, w tym czasie organizowane są przeróżne imprezy, festyny, które mogą urozmaicić wypoczynek w domu. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i mile spędzi najdłuższy weekend roku. Udanej zabawy!
SM
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
Planujecie juz majówkę 2015 ? jakie plany? Gdzie pojechac w Pl? co polecacie?
/6 lat temu
A o tortilji (prezpraszam nie wiem jak sie pisze) z grilla co myslicie? bo kupilam w lidlu na rozen i bardzo milusinsko bylo.
/6 lat temu
Dzięki za podpowiedź. Karkówka lidlowska rzeczywiście dobra. Polecam też sosy.
POKAŻ KOMENTARZE (2)