Rodzinny urlop za granicą - koszty

Stać cię na 2 tygodnie w luksusowym hotelu, wyżywienie i przelot samolotem? Czy przeciętna polska rodzina może sobie pozwolić na takie wakacje? Kalkulujemy.
/ 07.08.2014 14:54

Czy stać nas na 2 tygodnie w luksusowym hotelu, wyżywienie i przelot samolotem? Czy przeciętną polską rodzinę stać na takie wakacje? Zobaczcie na jakie koszty musicie się przygotować.

Sprawdź też: Najpiękniejsze polskie plaże - TOP 10

Koszt urlopu za granicą - kalkulacje

fot.Fotolia

Jak dobrze wiecie rodzinne wakacje nie należą do najtańszych. Zwłaszcza kiedy chcemy jechać na urlop w samym środku sezonu. Jednak, jeśli porównamy ceny pobytu w polskich kurortach, wyjazd za granicę staje się bardziej opłacalnym wyborem. Dodatkowo mamy gwarantowaną piekną pogodę. A nad polskim morzem wszyscy wiemy jak jest.

Ile będzie kosztował wyjazd z rodziną?

Wydatki oczywiście zależą od tego jak dużą mamy rodzinę. Podróż z trójką dzieci to już naprawdę spory wydatek. W Grecji za pobyt zapłacimy ok. 13 tysięcy złotych, inne wycieczki to już koszty ponad 19 tysięcy złotych.

Okazji cenowych możemy jeszcze szukać w ofertach last minute, kiedy wyjazd może zostać przeceniony nawet do 60%. Trzeba jednak stale śledzić oferty i być gotowym do wyjazdu praktycznie w każdej chwili. Trzeba także brać pod uwagę, że nie zawsze mogą pojawić się oferty dla więcej niż 2 osób lub z wylotem z najbliższego dla nas lotniska. 

Gdzie będzie najtaniej?

Obecnie rezerwując wyjazd wakacyjny, rodzina z jednym dzieckiem w wieku szkolnym do 12 lat, musi przygotować się na wydatek ok. 6 tys. zł., z dwójką to już blisko 8 tys. zł.

Te dane dotyczą dwóch miesięcy wakacyjnych. W czasie takiego urlopu zostaniemy zakwaterowani w hotelu 3 lub 4 gwiazdkowym. Oczywiście z 2 posiłkami dziennie lub opcją all inclusive (w miejscach, gdzie nie warto jeść posiłków poza hotelami, zwłaszcza podróżując z dziećmi). W tych wyliczeniach pod uwagę wzięte zostało 6 krajów, do których najczęściej podróżują polscy turyści: Grecja, Turcja, Hiszpania, Egipt, Tunezja i Bułgaria.

Na podstawie materiałów prasowych Travelplanet.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/28.09.2014 20:44
Trzeba szukać promocji i je łapać:) Unity Line ma jeszcze promocję na tańsze rejsy dokładnie 20% zniżki. Dzieci do 7 lat płyną za friko a i auto można wziąć na pokład też po atrakcyjnej cenie. Wypad rodzinny nie musi być drogi:) trzeba tylko potrafić szukać okazji:)
/28.08.2014 13:11
Ja właśnie tak kalkulowałam i jednak wydaje mi się, że BP wychodzi taniej. W jednej cenie ma się zsumowane loty, często wyżywienie, transfery, hotel. Jak człowiek sam chce wszystko ogarnąć to raczej zniżek nie dostaje tak jak to dostają biura. Obecnie poluję na last minute. Do Grecji najchętniej, może na Kretę. W Alfa Star własnie widziałam i w kilku jeszcze innych biurach. Jeszcze czekam, bo mam czas, zobaczymy.
/08.08.2014 12:18
jasne