Oczywiście wybierając się pod namiot najważniejszy jest sam namiot.

Jak przygotować się na wyprawę pod namiot?

Wyprawy pod namiot są ciekawym i co ważne niezbyt drogim sposobem na spędzenie wakacji. Oczywiście, aby odpoczynek pod namiotem był udany należy odpowiednio się do niego przygotować. Niezwykle istotne jest miejsce, gdzie zamierzasz rozbić namiot.
/ 12.06.2011 09:30
Oczywiście wybierając się pod namiot najważniejszy jest sam namiot.

Gdzie rozbić namiot

Można wybrać podwórko, np. w gospodarstwie agroturystycznym, kemping pole namiotowe lub zupełnie dzikie miejsce. Jednak pamiętaj, że rozbijanie namiotu w miejscu nikomu nieznanym może być mało bezpieczne. Zwróć uwagę na to, czy okolica jest cicha, spokojna, czy jest w pobliżu woda, a może wolisz miejsce obfitujące w dyskoteki i puby.

Namiot to podstawa

Oczywiście wybierając się pod namiot najważniejszy jest sam namiot. Powinien być dobrej jakości, przede wszystkim nieprzemakalny, gdyż pogoda potrafi być kapryśna. Oczywiście kup lub wypożycz namiot na odpowiednią liczbę osób. Jeżeli masz taką możliwość weź namiot na większą liczbę osób, niż ta przewidziana na wakacje, podnosi to komfort mieszkania w namiocie. Najlepiej biwakuje się w namiocie, w którym dorosły człowiek może stanąć, ułatwia to np. przebieranie się. 

Polecamy: Rodzinne wakacje z biurem podróży

Koniecznie przed wyjazdem sprawdź czy namiot jest kompletny i czy potrafisz go rozłożyć.

Jak sobie pościelisz tak się wypisz

Również istotną rolę w odpoczynku pod namiotem odgrywają materace i śpiwory. Najlepsze są materace dmuchane, gdyż najbardziej izolują od podłoża. Karimata może okazać się zbyt cienka, co grozi zaziębieniem. Śpiwór najlepiej wybierz ciepły i wodoodporny. Niektóre modele mają wszytą poduszką, co zmniejsza ilość bagaży. Jeżeli masz możliwość zaparkowania samochodu koło swojego namiotu to możesz przechowywać w nim część bagaży.

Przydatne sprzęty

Pod namiotem potrzebne ci też będą inne sprzęty, które ułatwią funkcjonowanie na biwaku. Należ tu, np. przenośna lodówka, kuchenka gazowa, składane krzesełka czy leżaki, naczynia, latarka, zapałki, otwieracz do konserw, młotek, pompka, nóż, miski do mycia i prania.

Pamiętaj też o workach na śmieci, by absolutnie nie zostawiać śmieci wokół namiotu. Nie zapomnij też o apteczce wyposażonej w podstawowe lekarstwa i środki opatrunkowe.

Czytaj także: Bezpieczne wakacje na wsi