Ischgl - alpejska Ibiza

Ischgl jest rajem dla miłośników sportów zimowych. Ten tyrolski ośrodek należy do najbardziej popularnych miejsc nie tylko w Austrii, ale i w świecie. Z sezonu na sezon przyciąga coraz większą grupę turystów, którzy domagają się mocnych wrażeń (nie tylko na śniegu!). A wśród nich: białe szaleństwo dla dorosłych, zabawy dla dzieci i koncerty.

Ischgl jest rajem dla miłośników sportów zimowych. Ten tyrolski ośrodek należy do najbardziej popularnych miejsc nie tylko w Austrii, ale i w świecie. Z sezonu na sezon przyciąga coraz większą grupę turystów, którzy domagają się mocnych wrażeń (nie tylko na śniegu!).

Ischgl - alpejska Ibiza

Fot. ischgl.com

Hiszpańska Ibiza słynie z niekończącej się zabawy. Tańczący na ulicach turyści bez względu na porę dnia i nocy to typowy dla tubylców widok. Dlaczego zatem Ischgl uznaje się za alpejską Ibizę? Zapewne dlatego, że również i tam nie ma ciszy, spokoju i nudy. Kurort zainteresuje tych, którzy kochają zabawę od świtu do zmierzchu. To austriackie miasteczko zamieszkuje około 1 600 mieszkańców. Jednak doskonale rozwinięta baza turystyczna jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet 10 000 turystów. Bezdrzewne i obszerne stoki, rozległe doliny, ośnieżone wierzchołki gór – to wszystko zobaczymy w austriackim ośrodku.

 

Białe szaleństwo dla dorosłych

Ischgl jest miejscem przeznaczonym do uprawiania sportów zimowych. Pasjonatów jazdy na nartach czeka ponad 200 km tras zjazdowych. Dostosowane one są do zaawansowanych, średnio zaawansowanych i początkujących narciarzy. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. A co powiecie na tor saneczkowy? Ta atrakcja gwarantuje prędkość, adrenalinę i dużo śmiechu. Może ze sportów zimowych upodobaliście sobie łyżwy? Jeśli tak, macie wielkie szczęście. Ślizgawka na lodzie w promieniach słońca lub/i nocą w blasku gwiazd z pewnością wam się spodoba. Popularne stały się również biegi narciarskie, które wymagają wytrzymałości sportowej. Jeśli chcesz wdychać górskie powietrze i rozruszać wszystkie mięśnie, wybierz zatem narty biegowe. Dla odważnych zimowy kurort przygotował lot paralotnią. Podziwianie tak malowniczej, białej okolicy z lotu ptaka musi wzbudzać zachwyt.

Ischgl - alpejska Ibiza

Fot. ischgl.com

 

Zabawy dla dzieci

Ośrodek narciarski zapewnia wiele atrakcji również najmłodszym. Nie musisz zatem martwić się, że twoje dziecko będzie się nudzić, podczas gdy ty będziesz szaleć na nartach czy desce. Specjalnie dla maluchów przygotowano program, który uczy i bawi. Nasi milusińscy w gronie rówieśników dowiedzą się ciekawych rzeczy o świecie roślin i zwierząt, a następnie będą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach ruchowych. Jest zatem coś dla ciała i coś dla ducha.

Ischgl - alpejska Ibiza

Fot. depositphotos.com

 

Koncerty

Ischgl odwiedzają największe gwiazdy muzyki. Koncertowy boom w 1995 roku rozpoczął Elton John. Od tego wydarzenia austriacki ośrodek narciarski jest największą, muzyczną i "otwartą" sceną. Turystów rozgrzewali tacy artyści jak: Maria Carey, Rihanna, Mel C, Kylie Minogue i Tina Turner. A wkrótce urlopowicze będą mogli posłuchać: Amy MacDonald, DJ Antoine, Wingenfelder i The Scorpions.

Ischgl - alpejska Ibiza

Fot. ischgl.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
No, to jak moje dziecko będzie nieco starsze, pomyślę o takim imprezowym kierunku. Póki co, wysłałam je na obóz narciarsko taneczny do polskiego Poronina, z Almaturem. I tak wróciło bardzo zadowolone :)
/6 lat temu
chętnie bym się wybrała skoro tak zachwalają :) wiem że na travelplanet.pl mają oferty w tamte okolice, do tego jest opcja płatności w ratach za wyjazdy. a jeśli można się tam zabawić po zejściu ze stoku to tym bardziej warto sprawdzić!