Wyjątkowa wystawa w Muzeum Narodowym fot. materiały prasowe

Wyjątkowa wystawa w Muzeum Narodowym

W piątek 20 listopada przyjdź do Muzeum Narodowego i wesprzyj chorych na nowotwór
/ 19.11.2009 13:05
Wyjątkowa wystawa w Muzeum Narodowym fot. materiały prasowe
W najbliższy piątek, 20 listopada w Muzeum Narodowym w Warszawie zostanie otwarta wystawa przedaukcyjna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”, na której będzie można zobaczyć prace wybitnych artystów m. in. Leona Tarasewicza, Andrzeja Dudka – Durera, Joanny Pawlik, Dariusza Mląckiego czy Rafała Olbińskiego. Dzieła te zostaną zlicytowane na specjalnej aukcji, z której dochód przekazany zostanie na organizację psychoterapii i zajęć ruchowych dla osób chorych na nowotwór i ich najbliższych w 2010 r. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei”.


W tym roku aukcja charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” odbędzie się już po raz czwarty. Od najbliższego piątku tj. 20 listopada w Muzeum Narodowym będzie można oglądać przekazane na licytację prace. Znalazły się wśród nich m. in. prace olejne, grafiki, rzeźby, fotografie, a także biżuteria, suknie jedwabne czy unikatowy ekspres zdobiony kryształkami Swarovskiego. Cena wywoławcza obiektów to 100 zł. Imprezę poprowadzi Dorota Wellman i Piotr Lengiewicz (Prezes Domu Aukcyjnego Rempex). Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na pokrycie kosztów organizacji Integralnego Programu Psychoedukacji i Psychoterapii dla osób chorych na nowotwór i ich bliskich w 2010 r. Planujemy zlicytować ponad 170 prac. Wszyscy, którzy 26 listopada nie będą w Muzeum Narodowym, będą mogli wylicytować prace podczas równolegle prowadzonej aukcji internetowej na portalu artinfo.pl. – mówi Oliwia Szczuka - Rodzeń, koordynator projektu z Fundacji Psychoonkologii „Ogród Nadziei”.


Fundacja Ogród Nadziei działa od 2004 roku, na podstawie przepisów ustawy z dn. 6 kwietnia 1984 r. O fundacjach, ustawy z dn. 24 kwietnia 2003 r. O działalności pożytku publicznego i wolontariacie.  Jej celem jest organizacja szeroko rozumianego wsparcia i pomocy, w szczególności psychologicznej dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich oraz profilaktyka i promocja zdrowia. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, a fundusze na realizację swoich celów statutowych pozyskuje z darowizn, dotacji, 1% podatku oraz z organizowanych co roku imprez charytatywnych. Z pomocy Fundacji skorzystało dotychczas ponad 700 osób chorych na nowotwory i ich bliskich. Prezesem fundacji jest Monika Popowicz.