Herbata na prezent fot. materiały klienta

Czy herbata to dobry pomysł na prezent? Czym kierować się w wyborze?

Herbata jest niezwykle popularnym napojem, swoją popularnością wyprzedza nawet kawę. Ciężko się dziwić — herbata rozgrzewa, pobudza, a poza tym posiada wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Dlatego wraz ze zbliżającym się sezonem świątecznym warto pomyśleć o tym, aby podarować komuś trochę tej dobroci. Herbata jest bardzo uniwersalnym i eleganckim pomysłem na prezent zarówno dla bliskiej osoby, jak i dla znajomego z pracy.
Herbata na prezent fot. materiały klienta

Niezależnie od tego, kogo chcemy obdarować, powinniśmy szukać wśród herbat najwyższej jakości —  o suszu, zawierającym całe listki i kwiaty, bez sztucznych aromatów, z niewielką ilością pyłu. Wówczas uzyskamy najlepszy jakościowo napar, który obdarzy nas pełnią smaku i aromatu.

Herbata — jaką wybrać na prezent?

Aby wybrać odpowiednią herbatę, warto widzieć parę rzeczy o herbacie. Spotykamy się z różnymi rodzajami herbaty — czarną, białą, zieloną, a choć pochodzą one z tej samej rośliny, to mają różny smak i właściwości. Dlatego warto wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne herbaty ze sklepu Coffeedesk, aby jak najlepiej trafić w gust osoby, którą uszczęśliwimy herbatą.

fot. materiały klienta

Herbata czarna

Czarna herbata jest najbardziej popularna, pochodzi z najpóźniejszego zbioru liści herbaty, dzięki czemu zawdzięcza swój bursztynowy kolor i wytrawny, lekko słodki i korzenny smak. Czarna herbata pobudza, doskonale nadaje się jako alternatywa dla porannej kawy. Jej klasyczny smak z pewnością zadowoli każdego, nawet niewprawionego herbaciarza. Czarna herbata świetnie sprawdzi się dla wszystkich, którzy cenią sobie tradycyjne smaki i nie lubią niespodzianek.

Herbata zielona

Zielona herbata ma opinię najzdrowszej wśród herbat i faktycznie, jej właściwości wspomagają nasze zdrowie i urodę, ale nie tylko dlatego warto ją pić. Zielona herbata wspomaga koncentrację, pobudza delikatniej niż kawa, a kilka filiżanek zielonej herbaty doda nam energii na cały dzień. Zielona herbata ma charakterystyczny, wytrawny smak, który nie wszystkim odpowiada, dlatego warto wiedzieć, czy osoba, którą chcemy obdarować, gustuje w zielonej herbacie. Zielona herbata będzie idealnym prezentem dla wszystkich osób, które dbają o zdrowie, potrzebujących pobudzenia i otwartych na nowe smaki.

Herbata biała

Biała herbata pochodzi z pierwszego zbioru, jest najdelikatniejsza i zawiera bardzo dużo antyoksydantów. Pobudza niemniej niż zielona herbata, jej kwiatowo-słodkie aromaty oczarują nie tylko fana herbaty, ale również osoby mniej wkręcone w herbatę. Jej delikatny, mało kontrowersyjny smak świetnie nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z herbatą.

Herbata ziołowa

Mieszanki ziołowe, potocznie nazywane herbatami, również są doskonałym pomysłem na prezent. Mieszanki ziół są nie tylko bardzo smaczne, ale również pozytywnie wpływają na zdrowie. Różne zioła mogą działać przeciwbólowo, przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, pomagają wspierać odporność, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Herbata ziołowa to świetny pomysł na prezent, jeśli szukamy opcji bezkofeinowej.