Bollywood w Polsce

Widowisko The Merchants of Bollywood to esencja wszystkiego, co najlepsze w Bollywood, zapraszamy na przedstawienia już w grudniu!
Bollywood w Polsce fot. Makroconcert
Przepych bijący na głowę widowiska z Las Vegas. Kilkudziesięciu artystów, tancerzy i muzyków. Prawie 1200 kostiumów, 2500 elementów tradycyjnej indyjskiej biżuterii. Magiczna atmosfera, która przenosi widzów wprost do serca jednego z najbardziej fascynujących miejsc na ziemi – Indii. To wszystko odnajdziemy w rewelacyjnej produkcji teatralnej prosto z Bombaju – The Merchants of Bollywood. Już jesienią w największych polskich miastach.

Widowisko The Merchants of Bollywood to esencja wszystkiego, co najlepsze w Bollywood.
Przepiękne stroje, bajeczna scenografia, energiczni tancerze.  Egzotyczna muzyka wziętych indyjskich kompozytorów Salima i Sulaimana Merchantów (zdobywców najważniejszych nagród indyjskiego przemysłu filmowego Screen Awards, Zee Award, IFA Award) oraz zmysłowa choreografia najbardziej utytułowanej bollywoodzkiej tancerki Vaibhavi Merchant, o której mówi się, że ma „dotyk Midasa”.

Tak jak w bollywoodzkich filmach, również w spektaklu The Merchants of Bollywood odnajdziemy eksplozję emocji:
humor, namiętność, wielkie dramaty, trudną miłość, zazdrość, nienawiść, czy przyjaźń. Każde z tych uczuć wyrażane jest poprzez dopracowany w każdym szczególe taniec – najbardziej zachwycające są sceny zbiorowe, które łączą elementy tradycyjnego tańca indyjskiego oraz współczesnego europejskiego – bajeczny śpiew wokalistów oraz subtelne rytmy, grane przez najlepszych indyjskich instrumentalistów.
Show ma jeszcze jedną zaletę – autentyczność. W przeciwieństwie do innych widowisk jest oparte na prawdziwej historii dynastii Merchant’ów, rodziny bollywoodzkich choreografów, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za podtrzymywanie antycznej tradycji tańca Kanthak – nazywanego tańcem bogów. Niestety jest ona zagrożona – Shantial Merchant jest ostatni w linii guru… Jedyna nadzieja we wnuczce mistrza – Ayeshy, która wbrew woli dziadka, wyjechała do Bollywood, aby tam robić karierę. Pewnego dnia Ayesha postanawia pogodzić się z Shantialem – wraca w rodzinne strony i odnajduje miłość z dzieciństwa – Uday’a. Uczucie ponownie rozkwita…

Coraz większa rzesza ludzi ulega fenomenowi Bollywoodu.
A to dlatego, że twórczość z Bombaju jest uwolniona od trudnych, zawiłych problemów, za to pełna emocji, których nigdzie nie spotkamy w takim natężeniu. Widowisko The Merchants of Bollywood zachwyca, oczarowuje swoją tajemniczością, prezentuje cały przekrój bogatej indyjskiej kultury. Jego magnetyzm sprawia, że oniemiała publiczność nie jest w stanie nawet na chwilę oderwać oczu od sceny. Wszędzie unosi się aura radości i entuzjazmu, widzowie bawią się doskonale. Już jesienią do fanów The Merchants of Bollywood będą mieli okazję dołączyć Polacy!

Koncerty w Polsce:
9 grudnia – Wrocław, Hala Ludowa
10 grudnia – Poznań, Hala Arena
12 grudnia – Bydgoszcz, Hala Łuczniczka
13 grudnia – Gdynia, Hala Sportowo – Widowiskowa
15,16 grudnia – Warszawa, Sala Kongresowa
17 grudnia – Zabrze, DMiT
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)