Cienie pod oczami

cienie pod oczami, jak maskować cienie, co zrobić żeby nie było widać cieni, sińce pod oczami fot. FREE/Imaxtree/kolaż Polki.pl
Zapomnij o cieniach pod oczami! Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, a także zastosowaniu kilku makijażowych sztuczek, skutecznie rozprawisz się z tym problemem.
/ 15.03.2013 08:37
cienie pod oczami, jak maskować cienie, co zrobić żeby nie było widać cieni, sińce pod oczami fot. FREE/Imaxtree/kolaż Polki.pl

Cienie pod oczami - Pielęgnacja

  • Przede wszystkim zapobiegaj. Jeśli masz cienie pod oczami, problem ten wraz z upływem lat będzie się nasilał. Delikatna skóra w tych miejscach bardzo szybko traci jędrność, staje się cieńsza i bardziej przezroczysta. Proces ten może opóźnić staranna ochrona przed promieniami UV. Dlatego konieczne jest codzienne stosowanie kremów z filtrami, a w słoneczne dni noszenie okularów przeciwsłonecznych.
  • Stosuj kremy z retinolem. Najskuteczniejszym sposobem na ukrycie cieni jest wzmocnienie i pogrubienie skóry w okolicy oczu. Retinol nie tylko ją wzmacnia i sprawia, że staje się mniej przezroczysta, lecz także ją rozjaśnia. Ponieważ jest to bardzo aktywny składnik, może podrażniać skórę. Dlatego stosuj go ostrożnie. Zacznij od aplikacji 1–2 razy w tygodniu, potem stopniowo możesz używać go częściej.

Cienie pod oczami - Makijaż

  • Koniecznie korektor. najważniejszy jest wybór odpowiedniego odcienia. Najczęstszym błędem popełnianym przez dziewczyny jest tuszowanie sińców korektorem w zbyt jasnym kolorze. Zapomnij o zasadzie, że korektor powinien być o ton jaśniejszy od koloru twojej cery. Jasne pigmenty nie mają szans ukryć ciemnych podkówek. W tym wypadku najlepsze efekty daje używanie korektorów w beżowych lub brzoskwiniowych odcieniach. Można też zastosować się do wskazówek makijażystki Bobbi Brown, która używa dwóch kosmetyków – najpierw nakłada korektor o beżowej tonacji, aby zniwelować cienie, a następnie – lekko żółtawy puder, który ujednolica i utrwala całość.
  • Matowanie i utrwalanie. Na koniec skórę pod oczami muśnij matującym pudrem. Dzięki temu dodatkowo lekko zatuszujesz cienie, a korektor dłużej pozostanie na swoim miejscu.
  • Maluj się w świetle naturalnym, dzięki temu na pewno nie przesadzisz z ilością korektora. Sztuczne światło "z góry" sprawia bowiem, że cienie wydają się ciemniejsze niż są w rzeczywistości.

Cienie pod oczami - Makijażowe triki

  • Kreski maluj tylko wzdłuż wewnętrznych krawędzi powiek. Narysowanie ich na zewnątrz sprawi, że cienie wydadzą się jeszcze ciemniejsze, niż są w rzeczywistości.
  • Do malowania oczu używaj matowych cieni. Perłowe lub opalizujące mogą sprawić, że podkówki pod oczami staną się jeszcze bardziej widoczne.
  • Unikaj tuszu wodoodpornego. Wprawdzie jego formuła jest odporna na działanie wody, ale ma za to skłonność do rozmazywania się i tworzenia makijażu w stylu "oko pandy". Dlatego bezpieczniej jest używać zwykłego tuszu i nanosić go tylko na górne rzęsy.
  • Tuszowanie rzęs możesz też zamienić na ich farbowanie henną. Świetnie się sprawdza nie tylko w przypadku brwi, lecz także rzęs. Dzięki niej nie będziesz musiała ich malować i unikniesz w ten sposób kruszenia i rozmazywania się maskary, co pogłębia cienie (lub tworzy nowe).
To Ci się przyda: Łagodzący Roll-On pod oczy Oftalin (Iwostin, 30 zł); All Round Concealer (Catrice, 16,99 zł); Krem pod oczy z dodatkiem korektora Max Factor (Olay, 54,99 zł)

Redakcja poleca

REKLAMA