Orsay - najnowsza kolekcja

Najnowsza kolekcja firmy Orsay skierowana jest do młodych aktywnych kobiet, które każdego dnia kreują swój wizerunek, czerpiąc inspiracje z najnowszych trendów mody.
/ 26.05.2007 10:46
Najnowsza kolekcja firmy Orsay skierowana jest do młodych aktywnych kobiet, które każdego dnia kreują swój wizerunek, czerpiąc inspiracje z najnowszych trendów mody.

Orsay konsekwentnie promuje kobiecość oraz indywidualność dlatego kolekcja jest różnorodna i pełna propozycji zarówno subtelnych i minimalistycznych jak również odważnych i cechujących się przepychem nie tylko w strukturze tkaniny ale także w sferze wykończeń. Najważniejsze produkty sezonu to na nowo zinterpretowana forma trencza, sukienka, szerokie męskie spodnie i szorty.

W kolekcji na sezon Wiosna/Lato 2007 będzie dużo „niby-kolorów” – beży, szarości, neutralnych cielistych odcieni i przypudrowanych pasteli, wśrod których od czasu do czasu pojawi się mocniejszy kolorystyczny akcent, głównie z palety czerwieni (chili, koral, terakota). Nie zabraknie również klasyki i graficznego zestawienia czerni z bielą.

Główne inspiracje dla nowej kolekcji to trzy duże strefy wpływów. Pierwsza z nich to grzeczna ale wysmakowana moda w stylu Club Classic & Preppy, promowana w latach 60. wsród nastolatków z angielskich collage’ów. Sylwetki cechuje sportowa elegancja, są słodkie i dziewczęce ale nie infantylne. Paleta barw: powściągliwa ale nie monotonna, kolorem bazowym jest biel, której towarzyszą akcenty marynarskiego granatu i owocowych pasteli (melon, banan, brzoskwinia, mięta, chili), dużo tkanin drukowanych– dominują paski, groszki i romantyczne porcelanowe nadruki.

Styl Cuture & Latino, stawia na pierwszym miejscu ultrakobiecość i zmysłowość z kręgów Andaluzji, cechuje go przepych i dekoracyjność. Styl został tu zinterpretowany dwojako – w wersji klasycznej, raczej minimalistycznej (stylowy dwuczęściowy kostium ze spodniami lub pencil skirt, zestawiany z ozdobną koszulą, z koronką, haftem lub dekoracyjną taśmą) i bardziej awangardowo, z zachowaniem przerysowanych proporcji w sylwetce (koszula z balonowym rękawem łączona z rurkami lub wąską spódnicą, zmysłowo podkreślającą nogi). Paleta barw: graficzne zestawienia czerni z bielą, czerwień jako akcent, tkaniny dekoracyjne z bogatym pasmanteryjnym wykończeniem.

Inspiracją dla kolejnego tematu Travell Chic & Charm była kobieta w podróży, stąd propozycje szykowne ale przede wszystkim wygodne i funkcjonalne.
Wiele z nich z nich to przykłady eleganckich zestawów w stylu Safari de luxe, przewrotnie łączących beliźniane topy i koszule z męskimi szortami lub wąskimi bermudami, talię podkreśla szeroki pasek a wśród dodatków dominują plecione kosze i drewniane bransolety. Paleta barw spokojna: beże, muskat, biel, khaki i brązy, w tkaninach ważna optyka lnu, metaliczny połysk i naturalność.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11.10.2011 19:38
Sesja godna uwagi, minimalistyczna - idealnie dopasowana do brandu, kolorami przyciągająca uwagę! Gratuluje wyboru modelki i fotografa .. nietrudno zaobserwować świetną współpracę. Życzę powodzenia w gąszczu konkurencji i naprawdę dobrego startu tej jesieni.
/23.01.2008 09:44
Jeżeli ta kolekcja jest skierowana do inteligentnych i aktywnych kobiet, to ciekawe czemu firma bezczelnie zabiera nam jedną czwarta pieniędzy więcej niż reszcie Europejek. Czyżby uważała nas za "inteligentne inaczej". Jeżeli euro jest przeliczanen nawet 4,6 to ja dziękuję. Wybiorę inną firme, która mnie bardziej szanuje.
/29.04.2008 16:32
zgadzam się całkowicie.