Kolekcja Lanvin już jesienią 2010 w sklepach H&M

Firma H&M z dumą oznajmia, że nawiązała współpracę designerską z Lanvin – jedną z najbardziej wpływowych marek XXI wieku. Kolekcja zaprojektowana przez dyrektora artystycznego Albera Elbaza oraz projektanta odzieży męskiej Lucasa Ossendrijvera będzie dostępna w sprzedaży od 23 listopada w około 200 sklepach H&M na całym świecie.
/ 02.09.2010 09:43
Alber Elbaz, który pojawił się w Lanvin jako dyrektor artystyczny w roku 2001, zdążył już przekształcić tę paryską markę, założoną w 1889 r. przez Jeanne Lanvin, w mocarstwo mody tryskające pomysłami i kreatywnością.

Kolekcja obejmująca zarówno ubrania damskie, jak i męskie, zostanie zaprezentowana światu 2 listopada, a więc na trzy tygodnie przed pojawieniem się w sklepach, a debiut Lanvin for H&M należy do najbardziej wyczekiwanych wydarzeń roku w świecie mody.

Firma H&M złożyła nam propozycję współpracy i próby przedstawienia marzeń, jakie stworzyliśmy w Lanvin szerszemu kręgowi odbiorców, a nie po prostu przygotowania tańszych ubrań. W przeszłości odżegnywałem się od tworzenia kolekcji dla masowego odbiorcy, ale zaintrygowało mnie, że w tym przypadku to firma H&M chce być bardziej luksusowa, niż Lanvin miałaby stać się masowa. To było wyjątkowe doświadczenie, podczas którego dwie firmy z przeciwnych biegunów pracowały razem, bo wyznają tę samą filozofię: dostarczać radość i piękno kobietom i mężczyznom na całym świecie – Alber Elbaz, dyrektor artystyczny Lanvin.

– Jesteśmy zachwyceni kolekcją Lanvin dla H&M, to szalenie ekscytujące chwile. Lanvin wniesie do H&M francuską tradycję luksusu, nowoczesnego i zarazem radosnego. Jest to kolekcja w typowym dla Lanvin stylu, z charakterystyczną linią i krojem, z dbałością o formę i detal, zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Listopadowa premiera będzie pełna cudownych niespodzianek – Margareta van den Bosch, creative advisor H&M.

Zobacz też: Nowe dżinsy w H&M - galeria

Marka Lanvin została zaproszona przez H&M do najnowszej współpracy projektanckiej. Wcześniejsze kolekcje projektowali miedzy innymi Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Comme des Garçons i Sonia Rykiel. Kolekcja Lanvin for H&M zostanie po raz pierwszy zaprezentowana światu w specjalnym filmie, który zostanie pokazany 2 listopada i który będzie powszechnie dostępny na www.hm.com. Już trzy tygodnie po premierze filmu klienci będą mieli okazję bezpośrednio zobaczyć i kupić upragnione rzeczy z kolekcji Lanvin for H&M.

Alber Elbaz, który pojawił się w Lanvin jako dyrektor artystyczny w roku 2001, zdążył już przekształcić tę paryską markę, założoną w 1889 r. przez Jeanne Lanvin, w mocarstwo mody tryskające pomysłami i kreatywnością. Alber Elbaz torował tam drogę wielkim trendom minionej dekady z takimi detalami, jak wstążki, kokardy, perły, surowe brzegi tkanin, bogata kolorystyka i metaliczne ozdoby. Alber Elbaz ma mistrzowską rękę do kroju i instynkt w odniesieniu do tkanin, obie te cechy wyraźnie widoczne na jego pracach stanowią jego indywidualną sygnaturę, dzięki której wszystkie ubrania Lanvin są natychmiast rozpoznawalne. Od czasu wprowadzenia nowej linii męskiej w roku 2006 Alber Elbaz przekształcił też męską garderobę, wnosząc do niej aurę zrelaksowanej elegancji, równie niezwykłej, jak w ubraniach damskich.

Przeczytaj: Jak nosić beż w wersji jesiennej

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/17.09.2010 14:27
W ogóle w sieciówkach typu H&M bardzo widoczne jest parcie na dorównanie wielkim domom mody. I bardzo dobrze! Wreszcie wzory bardziej ekskluzywnych ubrań będą w zasięgu naszych rąk i portfela. A jeśli chodzi o najnowsze kolekcji H&M to Arizona Dream - w kolorach beżu i brązu jest boska :D Naprawdę świetne ciuchy. Polecam!
/02.09.2010 13:30
Już nie mogę się doczekać!