Kolekcja Hexeline na wiosnę i lato 2009

Wiosenno-letnia kolekcja Hexeline ilustruje najmodniejsze przesłanie sezonu: "tworzenie harmonii z kontrastów, iskrzenie, intrygowanie możliwościami przeciwieństw."
/ 22.03.2009 13:45
Wiosenno-letnia kolekcja Hexeline ilustruje najmodniejsze przesłanie sezonu:
tworzenie harmonii z kontrastów, iskrzenie, intrygowanie możliwościami przeciwieństw.

Kolekcja przekonuje, że sport nie wyklucza wpływów glamour, a krawiecka dyscyplina artystycznej nonszalancji.

OD WIDOWISKOWOŚCI DO DYSKRECJI
Hołdem dla krawieckiej tradycji są wyrzeźbione cięciami żakiety. Bywają klasyczne, inspirowane męskimi marynarkami albo bluzą safari, ale też bardzo kobiece – krojem i detalami bliższe nostalgicznej bluzce z początków ubiegłego wieku.
Bazą, punktem wyjścia do tworzenia różnych zestawów są nienagannie leżące spodnie i bogactwo spódnic – proste ołówkowe, ołówkowe z elementami draperii, trapezowe w kliny i fałdy. Asceza form kontrastuje z widowiskowością motywów zdobiących jedwabne bluzki, proste sukienki i różne formy spódnic. Malarskie, artystyczne wzory w kolorach dominujących w kolekcji, pełniące rolę stylistycznego spoiwa, są sygnowane firmowym autografem Hexeline.
Pojedyncza rzecz jest jedynie sugestią, obietnicą roli, jaką może odegrać w komplecie z innymi rzeczami.
Bogactwo form, proporcji, odmienne rodowody wzorów – z jednej strony uporządkowane kratki, z drugiej pełne rozmachu i fantazji motywy namalowane śmiałym i celnym pociągnięciem pędzla, czasem z rozmazanymi konturami – ułatwiają tworzenie coraz to innych wariantów stroju.
Łatwość łączenia części w coraz to inne – kolorystyką, stylem, przeznaczeniem – zestawy to główny atut kolekcji.
Zależnie od sąsiedztwa ta sama bluzka z asymetrycznym dekoltem może być bardziej casualowa lub bardziej oficjalna. To samo dotyczy żakietów oscylujących między niemal smokingową wytwornością a komfortem kolonialnej bluzy.

Wiosenno-letnia kolekcja HEXELINE

ŻAR RÓŻU, CHŁÓD BŁĘKITU
Możliwości osiągania harmonii z różnorodności podpowiada kolorystyka kolekcji.
Różne odcienie bieli od śmietankowej do lekko poróżowiałej lub minimalnie poszarzałej – tzw. efekt pieczarki, to baza, punkt wyjścia do zabawy w ciepło-zimno, czyli żonglerki błękitem i różem, tak w propozycjach całodziennych jak wieczorowych. Wieczorowa intensywność barw łagodnieje w wydaniu całodziennym – w wielotonowych plamach malarskich druków.
„Wymalowane” w kwiaty i pasy jedwabne spódnice i bluzki zapewniają radosne iskrzenie programowo spokojnym, eleganckim garniturom i kostiumom.
I tak, róż satynowej sukni wieczorowej traci intensywność, ale zachowuje blask, w ni to w płaszczu, ni sukience z elementami trencza – czyli forma sportowa, ale kolor glamour!
Przenikanie różnych wpływów, żonglowanie kolorami najbardziej opozycyjnymi ilustruje sekwencja czarno-białych sukienek, żakietów, bluzek, spódnic w kratkę makro i mikro. W mikro-pepitce czarny i biały zlewa się w stonowaną, chłodną szarość. W ten sposób znów zyskujemy nowy punkt wyjścia do różnokolorowej układanki.

OD OGÓŁU DO SZCZEGÓŁU
Motto kolekcji brzmi: szyk z elementami kolorystycznego szoku.
Szyk to także wyrazisty rysunek sylwetki, zróżnicowany sposobem akcentowania talii. Ubrania typowane na całodzienne są wpisane w linie X i H, a wieczorowe, satynowe suknie futerały mają zwykle linię „łodygi”, zmiękczoną draperią.
Przejawem modnej nostalgii jest krój adaptowany z pracowni mistrzów krawieckich.
To przede wszystkim krój zapewnia uniwersalność, elegancję i otwartość – żakietów, spodni, sukienek, bluzek – na coraz to inne zestawienia. Rolę spoiwa, łącznika podkreślającego charakter „całości z części” pełnią, obok koloru, detale – lamówki, draperie, marszczenia, oryginalne kołnierze i mnóstwo szczegółów decydujących o oryginalności i niepowtarzalności coraz to innych zestawień.
Wiosenno-letnia kolekcja Hexelinejest jak układanka z niespodzianką, w której perfekcyjną całością jest każdy element, umożliwiający tworzenie coraz to innych całości.
Wiosenno-letni łańcuch stylistyczny ma wiele ogniw. Jednym z najważniejszych są akcesoria. Powtarzają wiodące kolory kolekcji, z naciskiem na te najbardziej widowiskowe.
Paski i torby pełnią rolę wykrzykników w opowiadaniu o wiosenno-letniej wizji kobiecości, sygnowanej podpisem Hexeline.

źródło: Materiały prasowe Hexeline