10 prostych pomysłów na… więcej miejsca w szafie

kobieta, szafa
Nawet bardzo pojemna szafa z czasem zaczyna pękać w szwach. Podpowiadamy, co możesz robić, aby zawsze wszystko się w niej mieściło.
/ 02.03.2010 09:00
kobieta, szafa


1 Regularnie rób czystki. Przynajmniej raz w roku przejrzyj zawartość szafy i odkładaj do oddania te rzeczy, których nie włożyłaś przez ostatnie 12 miesięcy. Nie żałuj ich – najwyraźniej nie są ci potrzebne.

2 Segreguj rzeczy pod względem objętości. Oddzielnie trzymaj T-shirty, cienkie sweterki oraz grube bluzy. Łatwiej ci będzie zrobić z nich wysokie, ale stabilne i przejrzyste stosiki.

3 Układaj rzeczy sezonowo. Te, których teraz nie nosisz, złóż ciasno, zapakuj do torby i schowaj na najwyższej półce.

4 Nie rezygnuj z prasowania. Ubrania uprasowane i złożone jeszcze „na ciepło” zajmują dużo mniej miejsca niż sztywne i pogniecione.

5 Wykorzystaj przestrzeń pod wiszącymi ubraniami. Wstaw tam drucianą komódkę, którą będziesz mogła przeznaczyć na drobne rzeczy.

6 Skarpetki i bieliznę trzymaj w lnianym worku, pudełku lub pojemniku z prze- gródkami. Nie będziesz miała kłopotu z utrzymaniem ich w porządku.

7 Zaopatrz się w wieszaki wielofunkcyjne. Można na nich wieszać po kilka różnych rzeczy (np. spodnie, bluzki i spódnice).

8 Nie marnuj powierzchni drzwi. Zainstaluj na nich wieszak (wystarczy metalowy pręt) na krawaty, paski i apaszki.

9 Kup worki do próżniowego pakowania. Wkładasz do nich rzeczy, zamykasz i odsysasz powietrze odkurzaczem. Mają różne wymiary (od 10 zł). Ubrania w tych workach zajmują w szafie 3 razy mniej miejsca.

10 Nie trzymaj pustych walizek i plecaków. Możesz do nich chować mniejsze torby lub rzadko używane rzeczy, np. śpiwór czy zapasowy koc.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA