POLECAMY

Jak zrobić krem do twarzy z naturalnych składników?

Kremy do twarzy ze sklepu źle się wchłaniają, niedostatecznie nawilżają Twoją skórę albo powodują reakcję alergiczną? Przygotuj krem do twarzy z naturalnych składników, a wszystkie problemy znikną. Z nami krok po kroku dowiesz się jak zrobić krem do twarzy samodzielnie w domu.
Jak zrobić krem do twarzy z naturalnych składników?

Składniki potrzebne do przygotowania kremu

  • masło kakaowe – 30 g,
  • olbrot – 30 g,
  • lanolina – 30 g,
  • wosk pszczeli – 30 g,
  • napar z ziół – 350 ml,
  • boraks – 0,5 łyżeczki,
  • oliwa z oliwek – 300 ml,
  • masło z rokitnika – 0,5 łyżeczki,
  • masło z dzikiej róży – 0,5 łyżeczki,
  • maślany roztwór witaminy A, D, E – po 2 krople.

Wszystkie wymienione składniki są zwykle do nabycia w aptekach.

Boraks jest środkiem konserwującym, dlatego koniecznie musi wschodzić w skład kremu, można natomiast zrezygnować z olbrotu. Do naparu najlepsze są takie zioła jak rumianek, lipa, pokrzywa. Czasem zamiast naparu z ziół można wykorzystać naturalny sok z marchwi, jarzębiny lub rokitnika. Nie należy zmieniać proporcji składników.

Zobacz także: Czym różni się krem na dzień od kremu na noc?

Sposób przygotowania kremu

W żeliwnym naczyniu (na małym ogniu) rozpuścić cztery pierwsze składniki. Do gorącej masy małymi porcjami dodawać oliwę z oliwek i świeży sok lub napar z ziół (przygotowany wcześniej i podgrzany w kąpieli wodnej). W małej ilości naparu rozpuścić boraks i połączyć z kremem. Doprowadzić mieszankę do wrzenia i zdjąć z ognia. Ubijać do otrzymania jednorodnej, jasnej masy. W trakcie ubijania dodać witaminy i łyżeczkę gliceryny, a także kilka kropel olejku jodłowego dla polepszenia zapachu. Krem należy pozostawić na jeden dzień i jeśli nie będzie się rozwarstwiał, przełożyć do mniejszych pojemników. Najlepiej przechowywać go w lodówce. Jeżeli przygotowujemy dużą ilość kremu, możemy go zamrozić i korzystać z niego przez cały rok. 

Zobacz także: Jak pozbyć się zaskórników szybko i skutecznie?

Wprawdzie przygotowanie kremu jest dość pracochłonne, ale rezultaty jego stosowania przynoszą przekładalne efekty, dlatego warto poświęcić na to trochę czasu. Kosmetyk idealnie nadaje się do cery suchej, dojrzałej.

źródło: Irena Radwańska, Zdrowie i uroda. Porady zdrowotne i kosmetyczne. Wydawnictwo Printex

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
To ja już dziękuje i zdecydowanie jednak wole po prostu kupic taki krem.Zreszta ja od dłuzszego czasu jestem wierna kremowi alantandermoline,który odpowiednio nawilza moja skóre i co wazne nie ma z nią po nim zadnych problemów.