Tajniki doboru kolorów do typów urody

Wyróżniamy cztery typy kobiecej urody: wiosna, lato, jesień, zima. Każdy inny, każdy piękny i niesamowity. Znając kilka trików, można go podkreślić i sprawić, by nasz widok elektryzował.
/ 24.09.2006 12:20

Wyróżniamy cztery typy kobiecej urody: wiosna, lato, jesień, zima. Każdy inny, każdy piękny i niesamowity. Znając kilka trików, można go podkreślić i sprawić, by nasz widok elektryzował.

Pani Wiosna

Ten typ urody charakteryzuje się jasną, ciepłą karnacją, blond włosami głównie o słomkowym i miodowym odcieniu oraz piwnymi lub szarozielonymi oczami. - Osoby te powinny nosić ubrania w ciepłych kolorach, np.: złotożółtym, karmelowym, kremowym beżu czy bladym błękicie. Jednocześnie powinny unikać mocnych barw: czerni, czerwieni, zieleni i odcieni matowych – mówi Tomasz Tarasewicz, stylista Parku Handlowego Bielany.

Pani Lato

Do tej grupy należą osoby o bardzo jasnej karnacji, niebieskich lub szarozielonych oczach oraz jasnych włosach (blond, szatyn o popielatym lub platynowym odcieniu). - Lata powinny wybierać naturalne odcienie z dodatkiem niebieskiego, jasnozielonego, różu, białego, śliwkowego, brązowego, lawendowego. Ten typ urody powinien wystrzegać się kolorów jaskrawych (np.: pomarańcze) oraz bardzo ciemnych (czerni) – radzi Tomasz Tarasewicz.

Pani Jesień

To osoby o rudych bądź jasno brązowych włosach, ciepłej cerze oraz zielonych lub piwnych oczach. - Najlepiej pasują do nich odcienie brzoskwiniowe, beżowe, pomarańczowe, brązowe, złote, żółte a także zgniła zieleń. Ten typ urody nie lubi koloru granatowego i bardzo jasnych barw – wymienia Tomasz Tarasewicz.

Pani Zima

Tym typem urody charakteryzują się osoby ciemnowłose (brunet) o brązowych lub niebieskich oczach i jasnej karnacji. - W garderobie Zimy nie powinno zatem zabraknąć zdecydowanych odcieni do których należą: czerwień, intensywny róż, zimny błękit, zieleń, biel, czerń i szarość. Osoby o zimowym typie urody powinny zdecydowanie unikać ciepłych odcieni: pomarańczy, złota i beżu – dodaje Tomasz Tarasewicz.

Oto kilka wskazówek podanych przez Tomasza Tarasewicza, jakie kolory dla kogo:

  • Biel dodaje świeżości, zwłaszcza osobom o ciemnych włosach. Nie sprzyja natomiast bladej karnacji. Ponadto biel uwypukla i pasuje niemalże do wszystkich kolorów.
  • Mocne odcienie żółtego są przeznaczone zwłaszcza dla młodych osób.
  • Odcienie pomarańczy ładnie współgrają z naturalną opalenizną skóry i ciemnymi włosami.
  • Soczysta czerwień pasuje osobom młodym o świeżej karnacji. Dobrze wypada w połączeniu z bielą i czernią.
  • Kolor niebieski pasuje osobom tęższym, ładnie podkreśla zwłaszcza niebieskie oczy. Stwarza wrażenie świeżości, a najlepiej prezentuje się z kolorem białym, bladożółtym i popielatym.
  • Fiolety dodają powagi, dlatego powinny być noszone przeważnie przez młode osoby o jasnej karnacji. Fiolet i biel to jedno z lepszych połączeń.
  • Zieleń nie jest najlepszym wyborem dla osób o bladej cerze, powinny go unikać. Najlepiej wygląda w zestawieniu z odcieniami brązu i żółtego.
  • Brąz pasuje do wszystkich typów urody, idealnie współgra z innymi kolorami zwłaszcza czernią i bielą.
  • Czerń wizualnie wyszczupla, ale powinny nosić ją osoby o ciemniejszej karnacji lub mocno opalone. Nie sprzyja cerze bardzo jasnej i nieświeżej. Czerń dodaje powagi i elegancji, dobrze wygląda w połączeniu z większością kolorów.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/19.12.2016 21:17
Zgadzam się poza brazami Moim skromnym zdaniem nie pasują każdemu W brazach najlepiej rudym i osobom o ciemnej karnacji czy brazowokim Blondynkom i szatynkom szczególnie tym o niebieskich oczach niekoniecznie
/01.06.2011 17:12
Mój typ urody jest w typie jesieni,oczywiście lubię te kolory wymienione,oprócz pomarańczowego,lubię również kolory herbaciane,oraz ciemniejsze róże pasują do mojej urody.
/30.03.2011 19:42
Jesli uważacie ze z odpowiednim zmysłem dobieracie ciuszki i potraficie zestawić je kolorystycznie warto wykorzystac ta sznase i spróbowac sił w konkursie na stronie drefta.