Sposoby aby zapobiec przetłuszczaniu się włosów

włosy prostowanie na mokro, czy można prostować mokre włosy fot. FREE
Podpowiadamy jak poradzić sobie z problemem przetłuszczonych włosów. Przeczytaj!
Elżbieta Mańkowska / 12.11.2013 09:30
włosy prostowanie na mokro, czy można prostować mokre włosy fot. FREE
Najczęstszą przyczyną przetłuszczonych włosów jest nadprodukcja sebum czyli woskowej, tłustej substancji. Sebum wytwarzane jest przez gruczoły łojowe w skórze i naturalnie występuje w organizmie odpowiadając za ochronę włosów przed zbytnią utratą wody dodatkowo czyni je miękkimi i elastycznymi. Często też przechodzenie przez okres dojrzewania czy zła dieta mogą odpowiadać za nadprodukcje sebum. Nie martw się jednak  przetłuszczone włosy to problem wielu kobiet. Dlatego warto zadbać o kondycje włosów już dziś.

1. Szampony ziołowe


Są bardzo dobre gdyż zawierają substancje o działaniu antybakteryjnym. Dobrze jest aby w swoim składzie miały  wyciąg z chmielu i czarnej rzepy a także kwas salicylowy, który działa dezynfekująco.

2. Włosy myj codziennie


Włosy należy a nawet trzeba myć codziennie, aby uniknąć gromadzenia się i rozprzestrzeniania dużej ilości sebum. Zrezygnuj też z odżywek i balsamów bez spłukiwania gdyż mogą zbytnio obciążyć włosy.

3. Nie dotykaj ich zbyt często


Unikaj zbyt częstego czesania i dotykania włosów, ponieważ za pomocą ząbków grzebienia lub szczotki i palców możesz przenosić sebum na włosy i skórę głowy. Unikaj też zbyt częstego nakładania żeli i lakierów na włosy gdyż takie produkty mają wiele szkodliwych substancji chemicznych.

4. Cudowna glinka i olejki


Jeśli jesteś fanką glinki to dobra wiadomość ten kosmetyk bardzo dobrze działa na włosy. Glinkę wystarczy wymieszać z wodą lub naparem ziołowym i rozprowadzić na skórze głowy i u nasady włosów. Pozostaw ją na 20 minut i spłucz letnią wodą. Olej natomiast przywróci Twoim włosom blask. Najlepiej nakładaj olej roślinny dokładnie ten sam, który masz w kuchni. 

5. Nie przesusz ich


Nigdy nie próbuj za wszelką cenę doprowadzić do przesuszenia skóry głowy. To nic Ci nie pomoże. Skóra nadmiernie przesuszona zaczyna produkować większą ilość łoju aby zrównoważyć brak tego naturalnego składnika ochronnego czyli uzyskasz odwrotny efekt.

6. Ziołowe płukanki


Rób takie płukanki 2x w tygodniu. Najlepsze do tego będą np. rumianek, nagietek, mięta czy też szałwia.


Redakcja poleca

REKLAMA