Fryzury na lato od mistrzów

Nie dajmy się zwieść lenistwu i wakacyjnej wygodzie - piękną fryzurę można mieć na plaży, na łódce i w górach, zwłaszcza, jeśli letnia kokieteria nam nieobca. Mistrzowie nożyczek proponują…
/ 10.05.2011 07:49

Nie dajmy się zwieść lenistwu i wakacyjnej wygodzie - piękną fryzurę można mieć na plaży, na łódce i w górach, zwłaszcza, jeśli letnia kokieteria nam nieobca. Mistrzowie nożyczek proponują…

Fot. Jean Louis David

Jeśli masz pin-up’owe bikini w grochy, okulary a la Jacqueline Kennedy i lubisz apaszki wokół szyi to pomyśl o retro lokach. Cieniowane warstwami tworzą zalotną grzywkę, która niczym kaskada spada na ramiona. Naturalnie, nie obędzie się bez lokówki, aplikowanej dość nieregularnie i sporej ilości lakieru, który przetrwa nawet… jazdę kabrioletem!

Fot. Jean Louis David

Dla aktywnych chłopczyc, które zamiast szpilek wolą rolki, a zamiast lokówki pół godziny dłużej w łóżku, świetny jest pomysł na krótkie, rockowe cięcie warstwowe. Grzywka pozostaje długa podkreślając urok spojrzenia, zaś różnice w długościach pozwalają zachować dynamiczny kształt fryzurki. Idealny jest tutaj blond z ciemniejszymi odrostami. Stylizacja na odrobinę wosku.

Fot. Franck Provost

Średnio-długie rozczochrania dla romantyczek i właścicielek niepokornych włosów. Tutaj już lepiej zaufać naturze i bawić się w to uczesanie jedynie przy faktycznie kręconych włosach. Włosy cięte są tak, aby stworzyć okrągły kształt, z długą postawioną grzywką. Przy stylizacji możemy wesprzeć się lokówką, dla podniesienia włosów u nasady a całość podkreślić woskiem modelującym.

Fot. Fabio Salsa

I kolejna wersja spontanicznych, twarzowych loków - tym razem luźniejszych, obciętych na kształt kwadratu, czesanych asymetrycznie. Grzywka pozostaje długa, ale zaczesujemy ją na stronę, a fale są swobodne, krótko podkręcone. Objętość utrwalamy lakierem. Look bardzo sexy.

Fot. Jean Louis David

Coś dla kobiet praktycznych, klasycznych i ceniących subtelny urok. Linie cięcia są proste, kwadratowe, z klasyczną, grubą grzywką, lekko pocieniowane na końcówkach. Aby uniknąć szkolnego wrażenia zarówno grzywkę jak i końce włosów warto lekko wywinąć na szczotkę, zaś dla pełni letniego czaru wpleść w kolor trochę jaśniejsze, ale bardzo subtelne słoneczne pasemka.

Fot. Franck Provost

Idealny look dla królowej plaży i bogini surferów - młodzieżowy, ale kobiecy, naturalny, ale nie niechlujny. Włosy pocieniowano lekko na końcach zachowując jednak grubość na całej długości. Grzywka jest bardzo długa i podzielona na pół przedziałkiem zaś czaru całości dodaje frywolne podkręcenie włosów od wysokości brody. Zwróćcie też uwagę na wspaniałą gradację koloru - od zupełnie ciemnych odrostów, przez złoty bursztyn a skończywszy na jasnym złocie na końcach.

Fot. Fabio Salsa

Wygodne cięcie do linii brody, idealne do biura. Włosy pocieniowano dokładnie na całej długości, dzięki czemu nabrały objętości, dodatkowo wzmocnionej dzięki wywinięciu na zewnątrz. Grzywka trochę w nieładzie, całość ułożona na okrągłą szczotkę, aby zachować lekkość i subtelność. Taką fryzurę trudno zepsuć a prezentuje się uroczo do letnich zwiewnych sukienek.

Fot. Fabio Salsa

Dla urodzonych modelek, które uwielbiają krótkie dżinsowe szorty, buty na koturnie i skąpe topy. Takie włosy odwracają głowy na ulicach i dodają przyjemnej tajemniczości spojrzeniu. Cieniowane do ramion ale na dwa stopnie, tak by było widać wyraźny schodek w okolicach brody i po okrągłych liniach nadających twarzy intrygującego konturu. Asymetryczna grzywka jest zaczesana przez czoło i oko spadając do boku niczym daszek. Całość umacnia się lakierem.

Redakcja poleca

REKLAMA