Sukienka - Zrób to sama

Każda z nas może wykonać sukienkę na miarę w zaciszu własnego domu! To nie tylko oryginalne rozwiązanie, ale również tania inwestycja, której nie zaoferuje ci żadna marka. Wybierz tyko materiał i podejrzyj dokładny instruktaż.
/ 28.05.2012 05:44

Każda z nas może wykonać sukienkę na miarę w zaciszu własnego domu! To nie tylko oryginalne rozwiązanie, ale również tania inwestycja, której nie zaoferuje ci żadna marka. Wybierz tyko materiał i podejrzyj dokładny instruktaż.

Poniższe propozycje możesz dowolnie ozdabiać, wiązać i dekorować! Zobacz, jak łatwo wykreować własną unikatową sukienkę!

Czy należysz do grona kobiet, które pragną mieć sukienkę dokładnie taką, jaką sobie wymarzą? Jeśli tak, to ten artykuł jest napisany z myślą o tobie. Nie szkodzi, jeśli nie posiadasz żadnych umiejętności krawieckich. Pomysły na wykreowanie sukienki są banalnie proste i ocierają się o minimalną granice błędów (jeśli w ogóle jakieś są możliwe!). Jako osobista projektantka masz nieograniczone pole do popisu! Zobacz, jak w kilka minut zrobić sukienkę na miarę.

 

Sukienka na jedno ramię

Bardzo modna, wprost idealna na nadchodzące zabawy halloweenowe i karnawałowe. Możesz ją nosić z ozdobnym paskiem lub kokardą.

Można ją wykonać w kilka minut! Do tego jest bardzo modna i bazuje na projektach domu mody Lanvin, który uwielbia wariacje jednoramiennych sukienek. Aby ją wykonać, potrzebujesz: ulubionego materiału - wybierz kolor i wzór, jaki z przyjemnością chciałabyś nosić. Gumki - najlepiej czarnej, jednak może to być również każda inna barwa. 

Sukienka w stylu Lanvin

Sukienka w stylu Lanvin

Na początek przykładamy materiał do siebie i związujemy jego dwa rogi na wybranym ramieniu. Szpilką delikatnie spinamy część pod pachą - pozostawiając miejsce na rękę. Resztę fastrygujemy szpilkami lub nicią - szeroko spinając materiały. Następnie delikatnie ściągamy sukienkę i zszywamy stronę, którą fatygowałyśmy. Na koniec przykładamy gumkę do swojej talii i zaznaczamy odpowiednią miarę. Zszywamy, niepotrzebną część odcinamy i przekładamy na sukienkę. Gotowe! Prawda, że proste?

 

Mała czarna

Poniższa propozycja bazuje na stylu retro oraz daje niemal nieograniczoną możliwość wariacji wiązań. Można ją również ozdobić biżuteryjną broszką.

Tej sukienki nie powinno zabraknąć w żadnej szafie! Co ważne, powinna być bardzo seksowna i prosta jednocześnie - dokładnie taka, jaką możesz wykonać sama w domu. Potrzebujesz jedynie połyskliwego materiału oraz sporo dobrych chęci.

Mała czarna

Mała czrana

Na początek wybieramy materiał - najlepiej, jeśli będzie odrobinę elastyczny, rozciągliwy. Następnie odmierzamy długość stosowną do naszych wymiarów (od biustu do kolan). Materiał składamy na pól, fastrygujemy po obu stronach i odcinamy odmierzoną długość. Obszywamy boki (powstającej spódnicy sukienki) oraz brzegi - ważne, abyś w miejscu talii zrobiła to szerzej, będziesz musiała tam zmieścić gumkę. Mierzymy talię i wybieramy stosowną długość gumki. Na końcu gumki przyczepiamy agrafkę i przeciągamy przez szycie w spódnicy. Zszywamy dwa końce gumki oraz szycie materiału. Następnie doszywamy pozostały materiał do przodu sukienki i rozcinamy wzdłuż na środku. Możesz również obszyć jego brzegi, lub dodatkowo przyozdobić do ozdobnymi koralikami. Teraz pozostaje ci tylko wybór wiązania. Udanej zabawy!

Redakcja poleca

REKLAMA