POLECAMY

Jak domowym sposobem zregenerować włosy?

Blondynki, brunetki, rude, kobiety o włosach kręconych, prostych, długich, krótkich, łączy ten sam problem – zniszczone włosy. Oto kilka domowych sposobów, które pomogą wzmocnić i zregenerować włosy.
Jak domowym sposobem zregenerować włosy?

Wszystkie rodzaje włosów potrzebują pielęgnacji. Domowe sposoby radzenia sobie ze zniszczonymi włosami umożliwiają samodzielne przygotowanie wzmacniających, odżywiających i regenerujących maseczek z naturalnych produktów. Poznajcie kilka domowych przepisów na zniszczone włosy.

Bananowa regeneracja

Maseczka bananowa pielęgnuje i regeneruje włosy.
Składniki:
1 banan
1 łyżeczka płynnego miodu

Sposób przyrządzenia:

W celu wykonania maseczki rozgniatamy 1 banana i mieszamy go z 1 łyżeczką płynnego miodu aż do uzyskania jednolitej papki. Następnie maskę nakładamy na włosy, owijamy folią i ręcznikiem. Po upływie 20 minut włosy należy umyć szamponem. Po 2 tygodniach regularnego stosowania tej kuracji pierwsze rezultaty będą widoczne.

Majonezowe odżywienie

Maseczka majonezowa jest najlepsza na zniszczone i przesuszone włosy.
Składniki:
3 łyżeczki majonezu
kilka kropel cytryny lub octu winnego

Sposób przyrządzenia:

Do 3 łyżeczek majonezu lub żółtka wciskamy kilka kropel cytryny lub octu winnego, całość mieszamy. Na umyte i wilgotne włosy rozprowadzamy maseczkę. Pozostawiamy ją na 10 minut. Następnie spłukujemy i powtórnie myjemy włosy szamponem z balsamem.

Jajeczne wzmocnienie

Maseczka jajeczna wzmacnia i odżywia włosy
Składniki:
białko z 1 jajka
żółtko

Sposób przygotowania:

Białko z 1 jajka ubijamy na sztywną pianę, dodajemy żółtko. Masę rozprowadzamy na wilgotnych włosach i wmasowujemy w skórę głowy. Następnie owijamy głowę folią i ręcznikiem i pozostawiamy na 20 minut. Następnie maseczkę zmy

Polecamy: Jak odżywić łamliwe włosy?

Oliwkowo-jajeczna regeneracja

Maseczka oliwkowo-jajeczna odżywia i regeneruje suche, cienkie i zniszczone włosy.
Składniki
2 jajka
6 łyżeczek oliwy z oliwek

Sposób przyrządzania:

2 jajka i 6 łyżeczek oliwy z oliwek dokładnie mieszamy, najlepiej w mikserze. Jednolitą papkę nakładamy na włosy, które owijamy je folią i ręcznikiem. Po upływie 20 minut zmywamy maseczkę szamponem.

Piwno-jajeczne wzmocnienie

Maseczka piwno-jajeczna wzmacnia cienkie, łamliwe włosy
Składniki:
4 łyżki piwa
1 żółtko

Sposób przygotowania:

1 żółtko i 4 łyżki piwa mieszamy. Uzyskaną mieszankę nakładamy na włosy. Głowę owijamy ręczniczkiem. Po 15 minutach myjemy głowę szamponem. Maseczka wzmacnia cienkie, łamliwe włosy, które dzięki regularnemu stosowaniu stają się sprężyste.

Ziołowe odżywienie

Maseczka z dodatkiem ziół odżywia włosy.
Składniki:
½ szklanki oliwy z oliwek
1 łyżka suszonego rumianku
1 łyżka suszonej pokrzywy
1 żółtko
kilka kropel octu jabłkowego

Sposób przyrządzenia:

½ szklanki oliwy z oliwek, 1 łyżeczkę suszonego rumianku, 1 łyżeczkę suszonej pokrzywy, 1 żółtko oraz kilka kropel octu jabłkowego dobrze ze sobą mieszamy, aby stworzyły jednolitą masę. Maskę nakładamy na włosy i pozostawiamy na godzinę pod okładem z ręcznika. Następnie spłukujemy włosy wodą.

Pielęgnacja zniszczonych włosów jest skuteczna jeśli konsekwentnie trzymamy się receptury i zasad stosowania preparatów, a także gdy maseczki stosujemy regularnie.

Zobacz też: Czym się różni maska do włosów od odżywki?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Mam pytanie, wyprobował juz ktoś tą maseczke oliwkowo jajeczna? Jakie skutki? :)
/5 lat temu
a ja chaiałeby wam usim palecić, bardzo prostoju maseczku z oliwy z oliwek, citryny, nafty kosmetycznoj i olejku rycynowego, no i jesio żółteczko z jajeczka. Proszu, :Danna z Rosijii