Czy uda się spełnić niezwykłe marzenia dzieciaków z domu dziecka? Brakuje tylko 8 tys., ale czasu jest coraz mniej...

Przecież wśród tych dzieci może być następca Andrzeja Wajdy...
Czy uda się spełnić niezwykłe marzenia dzieciaków z domu dziecka? Brakuje tylko 8 tys., ale czasu jest coraz mniej... fot. Akademia MDP

Akademia MDP wraz z Fundacją Przyjaciółka organizuje warsztaty filmowe, w czasie których dzieci m.in. z rodzinnych domów dziecka będą pracować na prawdziwym planie filmowym. Spełnią swoje marzenie! 

10 czerwca w Warszawie, pod okiem profesjonalistów z różnych dziedzin filmu - reżyserów, operatorów, oświetleniowców, scenografów, kaskaderów, aktorów, wózkarzy, producentów, charakteryzatorów i kostiumografów –  dzieci z rodzinnych domów dziecka będą poznawać tajniki pracy nad filmem... Brzmi fantastycznie, prawda? I ma szansę na kolejne, rozbudowane, ogólnopolskie edycje, dlatego ten projekt warto wesprzeć. Jeśli uda się zebrać kwotę 8 tys. złotych do 1 czerwca projekt zostanie zrealizowany.

Wpłaty są zbierane na Polak Potrafi. Tam widać ile już wpłacono oraz ile jeszcze brakuje, by marzenia dzieciaków spełnić. Każda złotówka się liczy!

"Mieliśmy troje dzieci i to są trzy obrączki, których się nie da zdjąć do końca życia". Bieniuk w wywiadzie o Ani, dzieciach i nowej miłości

Pomóż dzieciom wcielić się w role zawodowych filmowców!

Kim są pomysłodawcy, którzy chcą w życiu osieroconych dzieci pozytywnie namieszać?

- Jesteśmy grupą młodych ludzi pracujących w branży filmowej, którzy pewnego dnia poczuli, że dzieląc się swoimi umiejętnościami i pasją mogą zrobić coś dobrego. - Nazwaliśmy się Akademia MDP (Make Dreams Possible).

Grupa tych ludzi wie, na co się porywa, bo już zrealizowali jeden taki projekt. - Rok temu zorganizowaliśmy warsztaty dla ponad 50 dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, w trakcie których pokazaliśmy na czym dokładnie polega praca m.in. reżysera, aktora, operatora czy kaskadera. Wspólnie zrealizowaliśmy krótki materiał filmowy, jednak przede wszystkim zależało nam na tym, aby zaszczepić w tych dzieciach wiarę w siebie, bo wiemy jak bardzo im jej brakuje - mówią pomysłodawcy.

Kayah nie wystąpi w Opolu. To jej manifest przeciwko cenzurze TVP

Akademia MDP

Warto wiedzieć, co się wspiera

"Kim będziesz, kiedy dorośniesz?". Marzymy nieustannie, a nasze marzenia się zmieniają. Mamy, jako dzieci swoich rodziców, liczyć na wsparcie w ich realizacji. A co gdybyśmy mogli sprawdzić, choćby na chwilę, w jakiej roli czujemy się najlepiej? Gdyby tylko istniał sposób, aby zostać superbohaterem, księżniczką, czy kierowcą rajdowym lub baletnicą? Owszem, istnieje. To magia kina.

Uczestnicy warsztatów zostaną podzieleni na cztery niezależne ekipy. Każda z nich będzie miała do dyspozycji profesjonalny sprzęt filmowy, rekwizyty oraz specjalnie zaprojektowane na tę okazję kostiumy.

- Korzystając z mechanicznych efektów specjalnych i ewolucji kaskaderskich, przy wsparciu opiekunów, zespoły zrealizują po 10 wysokiej jakości ujęć, z których zostanie zmontowana pierwsza część teledysku. Do realizacji sceny finałowej, ekipy przystąpią wspólnie, pracując na czterech kamerach jednocześnie - czytamy na stronie.

Więcej przeczytacie i obejrzycie na stronie projektu - Warsztaty Filmowe dla Dzieci z Rodzinnych domów Dziecka.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)