Po co w patyku od lizaka jest dziurka, czemu majtki mają kieszonkę?

Artykuł z serii: nie ma głupich pytań.
Edyta Liebert / 30.03.2017 13:31

Zastanawiałyście się, czemu patyczek od lizaka ma otwór? Kto wpadł na pomysł umocowania pomponu na czubku zimowej czapki? Czemu damskie majtki mają kieszonkę? Odpowiadamy!

8 rzeczy, które robią kobiety w reklamach, choć nie ma to najmniejszego sensu

Z pewnością dostrzegłaś, że plastikowy patyczek od lizaka posiada niewielki otwór, a całość przypomina formą gwizdek. Jeśli dobrze przeszperałabyś internet, znalazłabyś pogmatwane teorie na temat tego, jakie pełni on funkcje. A więc?

Boczny otwór w patyczku jest przeznaczony do przechowywania (płynnych, w fazie produkcji) cukierków na patyczkowym uchwycie. Kiedy ten jest zanurzony w ciekłym cukierku, otwór jest wypełniony jako pierwszy.

Tajemnica dziurki w obudowie iPhone

Ostatnio dość gorącym tematem okazała się dziurka w obudowie iPhone'a. Niektórzy szukali absurdalnych uzasadnień i tłumaczeń jego istnienia. Niewielki otworek pełni ważną funkcję: redukuje szumy w tle, dzięki czemu rozmawiając z inną osobą nic ci nie przeszkadza, redukuje szumy podczas rozmów video oraz redukuje szumy podczas nagrywania głosu na dyktafon.

iPhone 7 spłonął na jej oczach. Mamy video!

A jakie zastosowania ma mała kieszonka w dżinsach, skąd wziął się pomysł na skórzany kwadracik z otworami na plecaku? Zajrzyj do galerii!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/30.04.2017 23:47
Nie dziecko, tylko translator. Przed chwila czytałam dokładnie taki sam artykuł po angielsku.
/01.04.2017 09:18
Czy ten artykuł pisało dziecko? Ilość błędów gramatycznych jest zatrważająca, nie wspominając o tym, że niektórych podpisów w ogóle nie idzie zrozumieć!